Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş

Mermerciler Sanayi Sitesi 4. Cad. No: 16 34520 Yakuplu / İstanbul
T: +90(212) 8762790  | F: +90(212) 8762799
 |  info@alpplas.com

 

Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş. Plastik ve Elektronik Üretim olmak üzere iki farklı iş kolunda önde gelen küresel firmalarla çözüm ortağı ve sistem tedarikçisi konsepti ile hizmet vermektedir.
1989 yılında İstanbul’da üretime başlayan Alpplas 1999’da Bolu’ya taşınarak burada modern plastik fabrikasını devreye almıştır. Plastik üretimden elektronik üretime, beyaz eşyadan otomotive farklı sektörlerden öncü firmalara hizmet sağlamaktadır.
İstanbul ve Bolu’da iki ayrı lokasyonda toplam 28.000 m2 kapalı alanda üretim yapmakta olan Alpplas, çok farklı üretim süreçlerini tek çatı altında sunabilen ve bunu uzun soluklu işbirlikleri ile destekleyen az sayıdaki sanayi kuruluşundan biridir. 2003 yılında önemli bir yatırımla İstanbul’da Türkiye’nin en modern elektronik tesislerinden birini devreye alarak faaliyet alanını genişleten firma, 2005 yılından itibaren özellikle beyaz eşya sektöründe kozmetik parçalara olan talebin artmasıyla Bolu İşletmesi dâhilinde yaş boyama tesisini devreye sokmuştur.
Artan iş hacmi ve müşteri talepleri doğrultusunda 2010 başında İstanbul İşletmesi içinde plastik tesisini devreye alarak plastik enjeksiyon kapasitesini artırmıştır. 2013 yılında İstanbul plastik tesisinde yaş boyama bölümü devreye alınarak kozmetik parçaların üretiminde bütünleşik çözümler sunulmaya başlanmıştır.
2015 yılında Bolu’da gerçekleştirilen yatırımla 5.000 m2 kapalı alana sahip ek bina hizmete alınarak artan iş hacminin ihtiyacı olan altyapı sağlanmıştır.
2016 yılında Bolu İşletmesi içinde Elektronik Üretim Tesisi yatırımı başlamış ve ilk üretim Haziran 2016 tarihinde gerçekleşerek Alpplas bünyesindeki Elektronik Üretim lokasyonu ikiye çıkmıştır.
2017 yılında ise Sanayi Bakanlığı Onaylı Türkiye’nin 617. Ar-Ge Merkezi olmuştur. Alpplas Çatı adını alan Ar-Ge Merkezi ile fiziksel olanakları arttırarak, işletmemin diğer bölümleri ile bütünleşik çalışmalar yapabilen ve farklı disiplinlerden mühendis ve teknisyenlerin bir arada çalıştığı bir ortam yaratılmıştır.

http://www.alpplas.com/

 

 

   Tufan ÖNEY-Genel Müdür

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Halil Bozkurt - Genel Müdür Yardımcısı

halil.bozkurt@alpplas.com

Lisans ve yüksek lisans öğrenimini sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. 1993 yılında iş hayatına Ferrro Corporation’da Üretim Mühendisi olarak başlamıştır. Uzun yıllar Üretim, Kalite, Teknik Ofis, Proje gibi endüstrinin farklı bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. 2017 yılından itibaren Alpplas Endüstriyel Yatırımlar Aş’nin ArGe, Teknoloji ve Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

 

 

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA