İstanbul Altınbaş Üniversitesi

İstanbul kemarburgaz Üniv. Mahmutbey Yerleşkesi Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No: 26, 34217 Bağcılar-İstanbul
T: +90(212) 6040100  | F: +90(212) 4458171
 |  info@kemerburgaz.edu.tr

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi (İKBU) 2008 yılında, Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuş; ilk öğrencilerini 2011-2012 akademik yılında alarak eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.
Kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla hızla büyüyen İKBU “Bilim Farkıyla Önde” imzasıyla, 2015-2016 akademik yılında, 8 fakültesi, 3 enstitüsü ve 2 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul bünyesinde, 23 lisans, 19 ön lisans, 6 yüksek lisans ve 2 doktora programı yürütmektedir.
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, akademik kadrosu ve yetiştirdiği değerler ile bilgi üretmeyi, ürettiği bilgiyi toplumla paylaşarak ülke değerlerini zenginleştirmeyi kendisine misyon kabul etmiş; ulusal ve uluslararası alanda “bilim farkıyla önde” olma hedefi ile çalışmalarını sürdürmektedir.
Uluslararası eğitim sistemleri ile paralel bir program izleyen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarmaktadır. Dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu yeni yüzyılın parlak gençlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 http://www.kemerburgaz.edu.tr/tr

 

Prof. Dr. Çağrı Erhan - Rektör

cagri.erhan@kemerburgaz.edu.tr

 1972 İstanbul doğumlu Çağrı Erhan, 1993'te Ankara Üniversitesi Siyasal  Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı  üniversitede, 1996'da uluslararası ilişkiler yüksek lisansını, "Türk-Amerikan  İlişkilerinde Afyon Sorunu" başlıklı tezi savunarak tamamlamıştır. 2000  yılında da, "Osmanlı - Amerikan Siyasi İlişkileri" başlıklı teziyle, Hacettepe  Üniversitesi Tarih Bölümü'nde doktor unvanını almıştır. 2003'te siyasi tarih  doçenti, 2009 yılında aynı alanda profesör olmuştur. 2001’de "Tarih Vakfı  Afet İnan", 2013’de "SAM Stratejik Vizyon" ödüllerini ve 2014’te Avrupa  Birliği Jean Monnet Chair unvanını almıştır. Georgetown, Tel-Aviv, Tokyo  Chuo, TOBB ETÜ ve Bahçeşehir üniversitelerinde araştırmacı ve misafir  öğretim üyesi olarak bulunan Çağrı Erhan, AB, TÜBİTAK, Gençlik Spor  Bakanlığı ve Kalkınma Ajansı’nın desteklediği projelerde de yürütücülük  yapmıştır. 1994 - 2015 yılları arasında Ankara Üniversitesi'nde öğretim  elemanı olarak çalışan Erhan, 2005-2015 yılları arasında Avrupa  Topluluğu  Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) müdürlüğü yapmıştır.  Prof. Erhan, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM), Atatürk Kültür,  Dil ve  Tarih Yüksek Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Türk Askeri Tarih  Komisyonu, Türk Atlantik Derneği, Avrupa Konseyi gibi kuruluşlarda çeşitli görevlerde  bulunmuştur.  2015 Haziran ayı itibariyle İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır. Türk Dış  Politikası, siyasi tarih ve uluslararası  ilişkiler konularında çeşitli kitapları bulunan Prof. Erhan,  Uluslararası İlişkiler ve Ankara Avrupa Çalışmaları dergilerinin kurucu editörlerindendir.

 

Ceren Sarısaltık Gedikoğlu, Msc.IR-Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanı

ceren.gedikoglu@kemerburgaz.edu.tr

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler lisans ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslar arası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına Lübnan Büyükelçiliği’nde danışman olarak başlamıştır. Çeşitli devlet projeleri de dahil olmak üzere, Lübnan ile Türkiye arasında yürütülen diplomatik, ticari ilişkilerde projelere destek vermiştir. 2011 yılında Koç Üniversitesi Araştırma Projeleri Direktörlüğünde akademik bazlı proje ve patent konularında sorumlu olarak çalışmaya başlamış olup, 2013 Yılında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde Araştırma Projeleri Koordinatörü olarak bölümü kurmak üzere görevlendirilmiştir. 2015 Yılında Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanı olmuştur ve halen görevine devam etmektedir. Uluslararası İlişkiler alanında çeşitli makaleleri bulunmaktadır. BC, Matka vb. gibi akademik ve KU Global Aid, TLV’nın çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arnavutça bilmektedir.

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA