Kocaeli TTO


T: +90(262) 3033887  | F:
 |  tto@kocaeli.edu.tr

 

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO), üniversiteler ile sanayi arasındaki işbirliğinin başlatılmasını ve bu işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan bir ARAYÜZ görevi görerek sanayiciler ile akademisyenleri teknoloji transferi ekosisteminde buluşturur. Araştırma için kaynak oluşturmayı, teknoloji transferini gerçekleştirmeyi ve araştırma sonuçlarını katma değere dönüştürmeyi hedefleyen ortak proje çalışmalarını destekler.

KOÜ TTO, teknolojik Ar-Ge projelerini ve bu proje çıktılarıyla ilgili bilgi transferi süreçlerini takip eder. Bireysel danışmanlık projelerinin ve üniversitemizdeki Ar-Ge laboratuvar alt yapılarıyla sanayi hizmetlerinin arttırılmasına yardımcı olur.

 http://tto.kocaeli.edu.tr/

 Ekip için tıklayınız.

 

Prof. Dr. Bekir Çakır - Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TTO Başkanı

bcakir@kocaeli.edu.tr

Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Üniversitesi’nde, Bilimsel Araştırmalardan Sorumlu Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Bilimsel Araştırma Projeler Birimi, Prof. Çakır’ın yönettiği Rektör Yardımcılığına bağlı olarak hizmet vermektedir. 2006 tarihinde de KOÜ. Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Elektrik Makineleri Anabilim Dalına Prof. Dr. kadrosuna atanmıştır. 1984-1990 Almanya'da yükseköğrenim yaptığı yıllarda SIEMENS (Alt-Mariendorf/BERLIN) ve BOSCH (Spandau/BERLIN) firmalarında yarı zamanlı olarak değişik zaman aralıklarında üretim kontroleri ve tekniker olarak çalışmıştır. Prof. Çakır’ın yürütücülüğünü ve danışmanlığını yaptığı çok sayıda ulusal ve uluslararası projenin yanı sıra uluslararası dergilerde yayınlanan makaleleri bulunmaktadır.

 

 

Mehlika Kocabaş Akay - TTO Yöneticisi

mehlikakocabas@gmail.com

 End. Müh. Mehlika Kocabaş Akay Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ’nde Yönetici ve Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Mehlika Kocabaş Akay, 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde doktoraya başlamış, 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ’nden yüksek lisans, 2006 Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans derecesini almıştır. Kocaeli Üniversitesi’ne katılmadan önce Barida Makine Tic. Ltd. Şti. Üretim Yöneticiliği ve Kalite Sistem Yöneticiliği görevini yapmıştır. Akay’ın Çok sayıda ulusal ve uluslararası projenin yürütücülüğünü yapmaktadır.

 

  

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA