Özyeğin Üniversitesi TTO

Çekmeköy Kampüsü, Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İstanbul
T: +90(216) 5649451  | F: +90(216) 5649068
 |  tto@ozyegin.edu.tr

Özyeğin Üniversitesi (ÖzÜ) Teknoloji Transfer Ofisi’nin misyonları; yenilikçiliği teşvik etmek, araştırma projelerini arttırmak, ÖzÜ’de yaratılan teknolojilerin ve fikri mülkiyetin etkin yönetimi ve transferi yoluyla ekonomik gelişmeye katkıda bulunmaktır. ÖzÜ TTO olarak ÖzÜ’de gerçekleştirilen üst düzey araştırmaların sonuçlarının üniversite dışına da başarıyla transfer edilmesini sağlamak; bu sayede ulusal ekonomik gelişmeye itici güç oluşturmak ve topluma yararlı olmak hedeflerimiz arasındadır. ÖzÜ bünyesinde gerçekleştirilen tüm hibe ve kontratlı araştırma projelerinin sözleşme öncesi ve sonrası bütün işlemlerinden/ süreçlerinden sorumludur. Bunlara ek olarak ÖzÜ’nün fikri mülkiyet (FM) varlıklarının yönetilmesi de TTO’nun sorumlulukları arasındadır. TTO öğretim üyelerinin yarattığı buluşları ticari olanakları açısından değerlendirir ve lisanslanma süreçleri için endüstriyle temasa geçer. Bu etkinlikler sayesinde TTO araştırma çıktılarının toplum yararına transfer edilmesine yardımcı olur ve Üniversite’nin “inovasyon süreci”ni yönetir.   

 http://tto.ozyegin.edu.tr/

 Ekip için tıklayınız.                                                               

 

Dr. Nilay Papila - TTO Direktörü

nilay.papila@ozyegin.edu.tr

Nilay Uzgören Papila lisans ve yüksek lisans derecesini sırasıyla 1994 ve 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Havacılık Mühendisliği; doktora derecesini ise 2001 yılında University of Florida Havacılık Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. 1994-1997 yılları yılları arasında TAI’de ARGE mühendisi; 2001-2004 yılları arasında University of Florida’da“Disiplinlerarası Program Geliştirme Birimi”nde Direktör Yardımcılığı; ve 2004-2011 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Araştirma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü “Proje Geliştirme” biriminde yönetici olarak görev yapmıştır. Halen“Türk Amerikan Bilim Adamları Derneği”nde (TASSA) başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
 

       

 

 

 

Tuğçe Sağdur Akdik

tugce.akdik @ozyegin.edu.tr

Tuğçe Sağdur Akdik ortaöğretimini İstanbul’da Kadıköy Maarif Kolejinde tamamladı. 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldu ve sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Vefa Gıda’da TÜBİTAK proje yürütücülüğü görevinde çalıştıktan sonra Kalite Sistem Laboratuarlar Grubu (KSL) İş Geliştirme ve Bilimsel İşler departmanında görev almaya başladı. Burada Ar-Ge ve mesleki eğitim projeleri, ulusal – uluslararası hibe programları, proje yönetimi, proje geliştirme ve yaygınlaştırma ile iş geliştirme faaliyetleri konusunda çalışmalarda bulundu. Proje yönetimi ve geliştirme konularında Türkiye ve yurt dışında çeşitli eğitimlere katılmış olan ve şu ana kadar birçok AB projesinin yönetiminde görev alan Akdik 2008 yılından bu yana proje yönetimi ve proje geliştirme alanlarında çalışmaktadır.
          

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA