TRAKYA TTO

Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi, Edirne Teknoloji Geliştirme Bölgesi 22030 - Merkez / Edirne
T: +90(284) 2149484  | F: +90(284) 2149484
 |  iletisim@trakyatto.com

Trakya Üniversitesi
Trakya Teknoloji Transfer Ofisi

2013 yılı ortasında Trakya teknopark bünyesinde kurulan Trakya Teknoloji Transfer Ofisi, TÜBİTAK tarafından açılan “1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılması” çağrısına yazdığı projesiyle, başvuru yapan 31 üniversiteden desteklenmeye değer görülen 9 üniversite arasına girmeye hak kazanmıştır.
Trakya Teknoloji Transfer Ofisinin ana amacı, bölgede proje yapma kültürünü geliştirmek, üniversite-sanayi ilişkilerini güçlendirmek, Ar-Ge sonuçlarını ticarileştirilmek, girişimciliği arttırmak ve fikri sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamaktır. Bu amaca hizmet edecek 5 ayrı birimden oluşan Trakya TTO, bölgede farkındalık oluşturarak sanayiciye, akademisyenlere ve öğrencilere ulaşmayı amaçlamaktadır. Sanayicinin ihtiyaçlarını analiz edip üniversiteye sunan köprü görevini üstlenen Trakya TTO, üniversitede oluşan bilgi birikimi ve bilimsel çalışmaları da sanayiye aktarılmasını sağlamaktadır. Profesyonel bir anlayış ile her iki tarafa da destek sağlayıcı pozisyonundaki Teknoloji Transfer Ofisi başta Trakya bölgesi olmak üzere ülke bütününde teknolojik ve ekonomik kalkınmayı hedeflemektedir.
Trakya TTO uzman kadrosu, akademik danışmanları ve TÜBİTAK desteği ile birlikte bölgeye katma değer yaratacak olup, çalışmalarına devam etmektedir.

http://trakyatto.com/

Ekip için tıklayınız.

 

Barış Kocabıyık – Trakya Teknopark Genel Müdürü

bariskocabiyik@trakyateknopark.com.tr

1976 yılında Edirne ‘de doğmuştur. 2001 yılında Trakya Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında Edirne, Çorlu ve İstanbul ‘da proses kontrol mühendisliği, bölüm yöneticiliği, şube müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuştur. Bu zaman zarfında dört TÜBİTAK TEYDEB ve bir KOSGEB projesinde, proje çalışanı ve proje yürütücüsü gibi çeşitli görevler almıştır. 2010 – 2013 yılları arasında Marmara Üniversitesi ‘nde Tekstil üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan tekstil kimyası üzerine makale ve bildirileri bulunmaktadır. 2015 yılında Trakya Üniversitesi Kimya Bölümünde Doktora çalışmalarına başlamıştır ve 2016 yılı başından itibaren Trakya Teknopark Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

Yrd. Doç. Dr. Nihan ÜRKMEZ TAŞKIN - TTO Direktörü

nilhanu@trakya.edu.tr

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA