Ulusal Patent Fuarı III

Etkinlik Broşürü

 
 
2017 Ulusal Patent Fuarı III  
 

Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu olarak her yıl gerçekleştirilen ÜSİMP Ulusal Kongresi’nin yanı sıra, 2015 yılından bu yana düzenlemekte olduğumuz ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ile üniversite buluşları/patentlerini sanayimiz ile buluşturmaya çalışıyoruz.

Bugüne kadar gerçekleşen "ÜSİMP Ulusal Patent Fuarları" nda öğretim üyelerinin buluşlarını/patentlerini tanıtmak için büyük bir istek içinde olduklarını, sanayi adına katılımda da Ar-Ge merkezleri yöneticilerinin ve uzmanlarının önemli bir ağırlığa sahip olduğunu fark ettik.

ÜSİMP, 10-11 Nisan 2012 tarihlerinde Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde, Adana ÜSAM ile işbirliği içinde “ÜSİMP AR-GE MERKEZLERİ SEMPOZYUMU” düzenlenmiş, bu sempozyumla sanayi Ar-Ge Merkezlerinde yürütülen bilimsel ve/veya teknolojik özgünlüğe sahip çalışmaların bilimsel bir ortamda sunulması, tartışılması amaçlanmıştı. Ayrıca, Türkçe’nin bilim dili olarak gelişmesinde ve sanayi kesimi ile akademi dünyası arasındaki işbirliğinin kuvvetlendirilmesinde de yarar sağlayacağı düşünülmüştü.

ÜSİMP olarak böyle bir etkinliği tekrarlayamamış olmanın eksikliğini de gidermek amacıyla, bu yıl düzenlenecek Ulusal Patent Fuarı’nı “Üniversitelerin Patentleri Ar-Ge Merkezleri ile Buluşuyor”  teması ilegerçekleştirmeye ve geçmiş yıllardaki formattan farklı olarak, Ar-Ge merkezleri yöneticileri/uzmanları ile üniversitelerdeki buluş/patent sahibi öğretim üyelerini de bu platformda buluşturmaya karar verdik.

6-7 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da Harbiye Askeri Müze’ de yapılacak olan etkinlikte, Ar-Ge merkezlerinin de patentlerini/ürünlerini ve Ar-Ge/İnovasyon çalışmalarını sergilemelerine de fırsat tanımak istiyoruz. Ayrıca, etkinliğin sözlü sunumlarını da her iki tarafın sergileyecekleri çalışmalardan oluşturmayı planlıyoruz.

Katılım durumunuzu usimp@usimp.org.tr adresine bildirmenizi rica eder, katkılarınız için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA