Türkiye'de İsviçre Ticaret Odası Derneği


tr-ch

İletişim Bilgileri

Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. No 10, Celil Ağa İş Merkezi Kat 11 Daire 45, Mecdiyeköy-Şişli

Telefon: 0212 211 14 35

 info@tr-ch.org

http://www.tr-ch.org/tr

Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği, sağladığı imkânlarla İsviçre firmalarının Türk iş dünyasıyla entegre olarak yeni iş fırsatları yaratılmasında ve yeni yatırımların doğmasında etkin rol oynar. Derneğimiz 1984’ten beri İstanbul’da faaliyet gösteren ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Üyeleri ve Yönetim Kurulu her iki ülkenin önde gelen önemli ticari bağlantılarına sahiptir. 26 kanton ve 81 ilde profesyonel hizmet veriyoruz.

arpat şenocak

Av. Arpat ŞENOCAK

Yönetim Kurulu Başkanı

senocak@gide.com

Arpat Şenocak Neuchâtel Hukuk Fakültesinden 2001 yılında mezun olup 2003 yılında İsviçre'de avukat olmuştur. Şirket birleşme ve devralmaları konusunda uzmanlaşma amacı ile 2004 yılında uluslararası hukuk bürosu Gide Loyrette Nouel'in bünyesine katılmış. 2014 yılı itibariyle İstanbul Ortağı olarak seçilmesi ile, kariyerine Gide Loyrette Nouel'in Türkiye'de iş birliği yaptığı Özdirekcan Dündar Şenocak Avukatlık Ortaklığı bünyesinde devam etmektedir. Bankacılık, sigortacılık, sanayi ve enerji sektörleri başta olmak üzere, Türkiye, Avrupa ve Afrika'da çeşitli uluslararası birleşme ve devralma projelerinde görev almıştır. Ayrıca sigortacılık alanındaki yoğun çalışmaları nedeniyle, banka sigortacılığı ve finansal sektöründeki yeniden yapılanmaları konusunda da geniş bir tecrübeye sahiptir. 2005 yılından beri Türkiye'deki İsviçre Ticaret Odası'nın üyesi olan Arpat Şenocak, 2012 yılından beri odamızın Yönetim Kurulu üyesi ve Saymanıdır.

 
doğan taşkent

Doğan TAŞKENT

Genel Sekreter

dogan.taskent@tr-ch.org

1993 yılında Eidgenösische Technische Hochschule Zürich (ETH) Elektronik Mühendisliği Fakültesi'nden mezun olmasının ardından Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Polytechnic University of New York Üniversitelerinde doktora programına girdi ve elektrofizik ve teknoloji MBA konularında yüksek lisans derecesi alarak mezun oldu. 1998-2005 yıllarında Lucent Technologies Bell Laboratories'de (New Jersey) fiberoptik ağ sistemleri gurubunda Ar-Ge mühendisi, uzman danışman ve uzman eğitimci olarak görev aldı. Bu süre zarfında Verizon, British Telecom, Telia, Deutsche Telekom, Global Crossing, Qwest ve UPC şirketlerinin değişik kıtalardaki elektro-optik ağ altyapılarının kurulumlarını üstlendi. New York'taki Lucent Worldwide Services grubunda 'Knowledge Management', 'Competency Management' ve 'Telekom Teknolojileri' alanlarında danışmanlık yaptı. 2006 senesinden bu yana Türkiye’de telekomünikasyon, yenilenebilir enerji ve özellikle girişimcilik eko sistemi içinde şirket yapılandırma danışmanı olarak çalışmaktadır. Son senelerde birçok iş planı yarışması ve startup şirketin hayata geçmesinde aktif rol oynamıştır. 2010 senesinden beri Genel Sekreterliğini yürüttüğü İsviçre Ticaret Odası’nın 2012 -2016 yıllarında Başkan olmuştu. Mart 2016 itibaren tekrar Genel Sekreter olarak Yönetim Kurulunda yer almıştır.