Bizi takip edin
Diller tr en

Adana ÜSAM


Adana USAM

İletişim Bilgileri

Adana ÜSAM Ar-Ge İktisadi İşletmesi, Cemalpaşa Mah. Cevat Yurdakul Cad.M. Ateşok Apt. No:35 K:1 D:2 Seyhan /ADANA 

Telefon: 0 (322) 408 86 86 

adanausam@adanausam.com.tr

www.adanausam.com.tr

Adana ÜSAM; Çukurova Üniversitesi, TÜBİTAK ve Adana Sanayicileri'nin desteği ile 6 Mayıs 2000 tarihinde TÜBİTAK'ın Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezleri Programı (ÜSAMP) kapsamında Türkiye'de faaliyete geçen ilk 3 merkezden biri olarak kurulmuştur. Faaliyetlerini TÜBİTAK ÜSAM Programı kapsamında kurulan diğer 6 merkez ile birlikte 31 Aralık 2006 tarihine kadar sürdürmüştür. Diğer merkezler ile birlikte tüzel kimlik çalışmaları yürütülmüştür. Çalışmalar TÜBİTAK yönlendirmesi, katılımcı kuruluşları temsil eden yönetim kurulu kararı ve Çukurova Üniversitesi bilgi ve görüşleri doğrultusunda 1 Ocak 2007'de yeni tüzel kimliğini almıştır.

15 Ağustos 2007'de TÜBİTAK ile IŞBAP (İşbirliği Ağ ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri) Projesi sözleşmesini imzalayan ve proje yürütücülüğünü yapmakta olan Adana Üniversite Sanayi Ortak Araştırma Merkezi Ar-Ge İktisadi İşletmesi, 1 Aralık 2007 tarihinden itibaren Çukurova Teknokent bünyesinde kar amacı gütmeyen Ar-Ge İktisadi İşletmesi statüsünde faaliyete geçmiştir.

Adana ÜSAM çalışmalarını; Çukurova Üniversitesi, TÜBİTAK, Adana Sanayi Odası ve Adana Sanayicileri'nin katkılarıyla 1 Ocak 2007'den itibaren yeni yapılanması ve tüzel kimliği ile sürdürmektedir.