Bizi takip edin
Diller tr en

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş.


afsu

İletişim Bilgileri

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş., Zafer Sağlık Külliyesi A Blok, Dörtyol Mah. 2078 Sokak, No: 3, Afyonkarahisar

Telefon: 444 03 04 Dahili: 42134 / 42133 / 42138

tto@afsu.edu.tr

http://tto.afsu.edu.tr/

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ), nitelikli sağlık personeli yetiştirerek ülkemizin sağlık sektörüne katkıda bulunmak, sağlık alanında bilimsel çalışmalar yapmak, sağlık teknolojisi ve ilaç üretimine katkıda bulunmak amacıyla, ‘sağlık temalı’ bir Üniversite olarak 18 Mayıs 2018 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ayrılarak kurulmuştur. Bu kuruluş sonrası, AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş.’nin kuruluş çalışmaları 2018 yılı içerisinde başlamış ve 8 Mayıs 2019 tarihinde Yükseköğretim Yürütme Kurulu’ndan izin alınmıştır. İzin ardından, 02 Ağustos 2019 tarihinde “Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş.” unvanıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na tescil edilmiş ve faaliyetlerine başlamıştır.

AFSÜ-TTO’nun temel amacı, Afyonkarahisar ve bölgesinde yerli ilaç üretimi, tıbbi aromatik bitkiler, medikal cihaz teknolojileri ve sağlık termal turizmi konusunda araştırma, teknoloji geliştirme, inovasyon ve teknoloji tabanlı girişimcilik faaliyetlerine ivme kazandırmaktır. Ek olarak, bağlı olduğu Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin teknoloji transfer ve bilginin ticarileşme potansiyelinin bölge, ülke ve dünya yararına en iyi şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

AFSÜ-TTO’nun misyonu, üniversite sanayi işbirliğini, proaktif bir yaklaşımla ve sonuç odaklı faaliyetlerle birebir hizmet sunarak hayata geçirmektir. Vizyonu ise, Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında önümüzdeki 5 yılsonunda;

  • Ulusal ve ulusalararası tanınırlığı olan ürünlerin ticarileşmesini sağlamak,
  • Paydaşlarımız ile etkili iletişim kurmuş, kurumsallaşmasını tamamlamış,

sürdürülebilir bir yapıya sahip olmaktır.

 

emre semiz

Öğr. Gör. Emre SEMİZ

Koordinatör

emre.semiz@afsu.edu.tr

Lisans Eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümünde, Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sağlık Yönetimi Bölümünde tamamlamıştır ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sağlık Yönetimi Doktora Programına devam etmektedir. 2014-2015 yılları arasında Beykent Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2015-2018 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde görev yapmıştır. 2018 yılından itibaren Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bolvadin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık İşletmeciliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Ağustos 2019 yılında AFSÜ TTO kuruluş çalışmalarını yürütmüş ve Eylül 2019-Kasım 2022 tarihleri arasında AFSÜ TTO Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Kasım 2022 tarihi itibariyle AFSÜ TTO Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. 

     
Sevim Aydoğan

Öğr. Gör. Sevim AYDOĞAN

Koordinatör Yardımcısı

sevim.aydogan@afsu.edu.tr

Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 2017 yılında mezun oldu. Aynı üniversiteden, 2015-2017 yılları arasında Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik alanında yandal eğitimini aldı. Yüksek lisans derecesini, 2021 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden aldı. 2022 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora eğitimine başlamış olup, halen devam etmektedir. Mart 2022’den beri Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nde çalışmaktadır ve Kasım 2022 itibariyle AFSÜ TTO Koordinatör Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.