Bizi takip edin
Diller tr en

Piri Reis Teknopark


piri reis

İletişim Bilgileri

Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No: 1 3. Blok 2. Bodrum Kat Kapı No: Z 02 Pendik/İstanbul

Telefon: 0216 581 00 50

 teknopark@pirireis.edu.tr

https://www.pirireis.edu.tr/pru-teknopark

Piri Reis Üniversitesi Teknopark Ofisinin Amaçları

Üniversitede Temel Araştırma, Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerini teşvik etmek; Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetleri sonucunda Üniversitede üretilen bilgileri iş dünyası ve sanayinin kullanımına sunarak bu bilgilerin ticarileşmesini sağlamak, Araştırmacılar ile sanayi arasında köprü görevi görerek Üniversite-sanayi iş birliklerine aracılık etmek, Ulusal ve uluslararası proje desteklerine ve fikri ve sınai mülkiyet haklarının yönetilmesine dair danışmanlık hizmeti sunmak, Özellikle bölgesel düzeyde yenilikçi bir ekosistemin oluşmasına yönelik çalışmalar yürütmek, Araştırmacıların girişimcilik faaliyetlerini destekleyerek ekonomik ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmaktır.

nafız arıca

Prof. Dr. Nafiz ARICA

Piri Reis Üniversitesi Rektör

Nafiz Arıca, 1991 yılında Deniz Harp Okulu’ndan Elektrik-Elektronik lisans derecesi aldıktan sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığında dört yıl süreyle muhabere ve harekat subaylığı görevlerini yerine getirmiştir. 1995 yılında, hem yüksek lisans hem de doktora derecesini aldığı ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne katılmıştır. 1998 yılında, hazırlamış olduğu tez ODTÜ’de yılın tezi olarak ödüllendirilmiştir. 2006 ve 2008 yılları arasında doktora sonrası araştırma çalışmalarını, Beckman Enstitüsü Illinois Üniversitesi, Urbana-Champaign, IL ve Naval Postgraduate School, Monterey, CA Bilişim Bilimi Bölümünde gerçekleştirmiştir. 2004 ile 2013 yılları arasında Deniz Harp Okulu Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak çalışmıştır.

Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitü Müdürlüğü görevini 4 yıl süreyle yürüten Nafiz Arıca, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapmıştır. 19.09.2022 tarihi itibariyle Piri Reis üniversitesi Mütevelli Heyeti'nin önerisi üzerine Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Rektör Vekilliği görevine atanmıştır. Mevcut araştırmaları; yapay zeka, makine öğrenme ve bilgisayarla görü alanlarında nesne tespit, tanıma ve takip, İHA (İnsansız Hava Aracı)’lar için yol planlama ve yüz ifadesi analizi konularını içermektedir. IEEE ve ACM üyesidir. Prof. Dr. Nafiz Arıca, Deniz Kuvvetleri Gücü kulübünde 25 sene voleybol takımında oynamış ve 5 kez Ordu Milli olmuştur.

     
cüneyt ezgi

Prof. Dr. Cüneyt EZGİ

PRU Teknopark İktisadi İşletme Müdürü 

cezgi@pirireis.edu.tr

Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünde Profesör olarak çalışmaktadır. Lisans derecesini 1991 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden, Yüksek Lisans ve Doktora derecesini 2004 ve 2009 yıllarında Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği ana bilim dalından almıştır. Deniz Harp Okulu Makine Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent ve Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır. Daha sonra Beykent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde Doçent ve Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır. Enerji, termodinamik, ısı transferi, ısı değiştiriciler, soğutma konuları araştırma alanlarıdır. Alanında ulusal ve uluslararası düzeyde birçok yayını bulunmaktadır.