Bizi takip edin
Diller tr en

PROMETAL HAFİF METALLER DÖKÜM SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.


prometal

İletişim Bilgileri

Organize Sanayi Bölgesi Pembe Cadde No:5 Bursa

Telefon: 0224 241 71 71

prometal@prometaltr.com

www.prometaltr.com

Prometal 2000 yılında Bursa'da faaliyetine başlamıştır. Metal Enjeksiyon kalıp tasarımı, imalatı ve yüksek basınçlı hassas zamak ve alüminyum döküm parça üretiminde deneyimli kadrosuyla, otomotivden kapı pencere aksesuarına, elektrik-elektronikten gaz musluklarına kadar birçok değişik sektördeki müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Mevcut kapasitesiyle 0,5 gr’dan 1 kg-a kadar zamak döküm parçalar, 2,5 kg-a kadar da alüminyum döküm parçalar üretebilmektedir. Prometal müşterilerinin 1.000 adet/lot tan 7.000.000 adet/lot a kadar değişen ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap verecek kapasiteye sahip olmakla birlikte, üretimini yaptığı parçalara diş açma, montaj, kaplama, boyama vb. prosesler uygulayarak müşterilerine bitmiş ürün hizmeti sunmaktadır. Multslide teknolojisi ile 5mm’ye kadar küçük parçaların enjeksiyon ile üretilmesini sağlayan 3 tane yeni teknoloji makinemiz mevcuttur.

Döküm:

Prometal kalıp tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış 20 yıllık ekibiyle , hassas döküm zamak ve alüminyum parçaların üretiminde Türkiye ‘de lider rol üstlenmektedir. Ürünler final haliyle,  tüm operasyonları tamamlanmış ve son kullanıma hazır şekilde paketlenir ve teslim edilir.

2 grup makine parkımız mevcuttur :

Sıcak kamara (Zamak döküm) : 20 ton ile 200 ton arasında değişen Frech ve Agrati makinalarımız ile 0,5gr dan  1 kg ‘a  kadar parça üretimi yapılabilmektedir.

Soğuk kamara (Alüminyum döküm) : 300 tondan 750 ton arasında değişen makinalarımız ile 2,5 kg ağırlığa kadar parça üretimi yapabilmekteyiz.

Yüzey İşlemler

Prometal döküm sonrası ürettiği parçalara;

Vibrasyonda çapak alma ve yıkama

Tamburlama

Kumlama gibi yüzey işlem operasyonları uygulayarak istenilen yüzey   kalitesinde ürünler sunmaktadır

Müşterilerimize kalite ve zamanında teslimattan ödün vermeden , global tedarikçi olarak rekabetçi fiyatlarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

 

Erhan GÜMÜŞ

Ar-Ge Merkezi Direktörü

 

songül kılınç

Songül KILINÇ

Ar-Ge Mühendisi

songulkilinc@prometaltr.com

 

1992 Çanakkale doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Çanakkale’de devam ettim. 2016 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimimi tamamladım. Hemen arkasından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Malzeme Mühendisliği alanında yüksek lisansımı tamamladım ve 2021 yılında Bursa Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Doktora eğitimime devam etmekteyim. Aynı zamanda TÜBİTAK 2244 Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında proje yürütmekteyim. Üniversite eğitiminden hiç kopmadan iş tecrübesine sahip olmak benim için büyük şans olmuştur. Prometal Firmasında Mayıs 2021’de Ar-Ge Mühendisi olarak başladım ve Ar-Ge faaliyetleri kapsamında çeşitli proje, etkinlik, makale yazımı, organizasyonel yürütme ve çeşitli etkinliklerde aktif olarak çalışmaktayım. Kalite 9001, ISO 14001, ISO 45000 VE OHSAS 18001 İç Denetimci Sertifikalarına sahibim. Daha önce kısa bir kalite kontrol departmanında iş tecrübem oldu.