DAPGENOMİCS "ANNE SÜTÜ TANI PANELİ PROJESİ" İLE ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASINDA YARI FİNALİST

 AUS New Venture Challenge girişimcilik konusunda erken aşama Start-up'lar için düzenlenen bir yarışma olup, uluslararası katılımcılı olarak gerçekleştirilmektedir. AUS New Venture Challenge için ilk 16'a kalarak yarı-finalist olan DAPGenomics ekibi (Elif Damla Arısan, Ajda Çoker Gürkan ve Pinar Obakan Yerlikaya), anne sütünün önemini biliyoruz sloganı ile 3-5 Şubat 2019 tarihlerinde American University of Sharjah, BAE'de final yarışmasına katılacaklardır. DAPGenomics ekibi daha önce TEYDEB 1512 Teknogirişim destek programı kapsamında desteklenen girişimcilik projeleri ile anne sütünün moleküler içeriğinin belirlenmesine yönelik bir kit geliştirmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Big, brave and bold sloganı ile öne çıkan yarışma kapsamında, dünyaca ünlü üniversiteler ile birlikte üniversitemizin Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü girişimlerinden DAPGenomics yarışacaktır. Diğer yarı finalistler Northwestern University (ABD), Dartmouth College (ABD), Carnegie Mellon University (ABD), University of Arkansas (ABD), University of Jordan (Ürdün), University of Pennsylvania (ABD), Birla Institute of Technology, (Kolkata-Hindistan), KTH Royal Institute of Technology (İsviçre), THD - Technische Hochschule Deggendorf (Almanya), Murdoch Uni (Avustralya), Peking Union Medical College Hospital (Çin Halk Cumhuriyeti), Texas State University (ABD), University of Oregon, (ABD) şeklindedir.

https://nvc.aus.edu/

https://platform.younoodle.com/competition/aus_new_venture_challenge?fbclid=IwAR3RaxpjvvMrw0TAd6VlPuY71afpHUXTzrOcZv_zUQ0sdeSrGG-OHxJIxJg

© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA