DESUM

Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi No: 207-J Buca-İzmir
T: +90(232) 3017493  | F: +90(232) 3017498
 |  desum@deu.edu.tr

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Üniversite - Sanayi Uygulama ve Araştırma Merkezi (DESUM) 2007 yılında Üniversite ile Sanayi arasındaki işbirliğini sağlamak amacıyla kurulmuş bir yapı olarak faaliyetlerine sürdürmektedir.
Özel sektör ve kamu kuruluşları ile araştırma, eğitim ve toplumsal hizmet alanlarında sinerji oluşturarak; ulusal ve bölgesel boyutlarda ekonomik ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak işlerliği olan mekanizmaları kurmayı, çalıştırmayı ve sürdürmeyi amaçlamaktadır. Türkiye’nin ve Ege Bölgesinin bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkı sağlayacak kurumsal yapıyı oluşturmayı hedeflemektedir.
Merkezin faaliyet alanları arasında sanayiye danışmanlık, test, ölçüm ve analiz hizmetleri vermenin yanı sıra lisans ve lisansüstü öğrencilerine, sanayi ve kamu kuruluşlarında staj ve deneyim kazanma olanakları sağlamak yer almaktadır.

 http://desum.deu.edu.tr/

 Ekip için tıklayınız.

  

 Prof.Dr. Abdurrahman Bayram - DESUM Müdürü

abayram@deu.edu.tr

Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, yüksek lisans ve doktorasını aynı bölümde tamamlamıştır. 1985 yılında çalışmaya başladığı DEÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nde bilimsel çalışmalarını hava kirliliği ve kontrolü ile çevre yönetimi alanlarında sürdürmektedir. Hava Kirlenmesi Araştırmaları ve Denetimi Türk Milli Komitesi’nin başkanlığını yapmaktadır.

2010 yılından itibaren Müdür olarak çalıştığı DESUM ile üniversite sanayi işbirliği alanında çalışmaktadır. Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluş çalışmalarının koordinatörlüğünü ve yönetici şirket DEPARK A.Ş.’nin kurucu yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO) kuruluşunda yer almış ve TÜBİTAK 1511 projesinde bir yıl süre ile “Proje Yürütücüsü” olarak çalışmıştır.

 

 

 

Doç.Dr. Uğur Malayoğlu - DESUM Müdür Yardımcısı

ugur.malayoglu@deu.edu.tr

Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, yüksek lisansı aynı üniversitenin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünde ve doktorasını Heriot-Watt University Edinburgh Makina Mühendisliği bölümde tamamlamıştır. University of Leeds Makina Mühendisliği bölümünde doktora sonrası çalışmalar yapmıştır. 1998 yılında çalışmaya başladığı DEÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünde bilimsel çalışmalarını yüzey teknolojileri, Korozyon, Aşınma ve Hafif alaşımlar alanlarında sürdürmektedir.

2012 yılından itibaren Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı DESUM ile üniversite sanayi işbirliği alanında çalışmaktadır. Birçok TÜBİTAK, Santez Proje hakemliği/İzleyiciliği yanında Ar-Ge Merkezi hakemliği görevlerinde bulunmaktadır. Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluş çalışmalarında katkı sağlayarak, TÜBİTAK 1511 projesinde bir yıl süre ile Modül 3 koordinatörü olarak çalışmıştır.

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA