KMÜ Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi


T: +90(338) 2262200  | F:
 |  ptto@kmu.edu.tr

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (KMÜ PTTO), Üniversitenin“Araştırma ve Geliştirme” alt yapısını güçlendirmek, proje yapma kültür ve kapasitesini arttırmak ve bu bağlamda üniversitede araştırma yapan akademisyenlerin ve öğrencilerin araştırma projelerine destek sağlayan kurumların kaynaklarından en verimli biçimde faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla Temmuz 2013'te kurulmuştur.

KMÜ PTTO’nun temel amaçları arasında ulusal ve uluslararası destek programları konusunda araştırmacılara yönelik seminerler, bilgilendirme toplantıları, proje pazarları vb. faaliyetler düzenleyerek ilgili alanlarındaki araştırmalara sağlanan ulusal veya uluslararası fonlardan araştırmacılarımızı haberdar etmek, bu fonlara başvurmalarını sağlayarak araştırma projelerinin takibinde destek vermek konuları yer almaktadır.

KMÜ PTTO’nun stratejik vizyonu, bilim ve teknoloji alanında ülkemizin önde gelen kurumlarından biri olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde var olan araştırma potansiyelinin daha etkin kullanılmasına katkıda bulunarak akademisyenlerimizin ulusal ve uluslararası başarılara imza atmalarını sağlamaktır.

http://ptto.kmu.edu.tr/

Ekip için tıklayınız.

 

 

 

 

      Doç. Dr. Murat Yıldız - Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi Kurum Koordinatörü

       yildiz@kmu.edu.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Dr.Ögr.Üy.Bugrahan Emsen - Koordinatör Yardımcısı

     bemsen@kmu.edu.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Platformu Resmi Web Portalı 2015  |   Yazılım & Tasarım  OMEDYA