Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi


 

alkutto

İletişim Bilgileri

Adres: Kestel Mahallesi Üniversite Caddesi No: 86/3 (ALKÜ Anaokulu üstü) Alanya/ANTALYA

Telefon: 0 242 510 60 60 Dahili: 1838

mailto:tto@alanya.edu.tr

https://alkutto.alanya.edu.tr/

 

Birimimiz, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesindeki bilimsel ve teknolojik bilginin sanayiye aktarılarak toplumsal fayda ve ekonomik değere dönüştürülmesinin sağlanması amacıyla Üniversitemiz Senato Kararı ile 2020 yılı itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.

ALKÜ Teknoloji Transfer Ofisinin kurulmasının temel amacı; Üniversitedeki araştırma-geliştirme faaliyetlerini teşvik ederek bu faaliyetleri nitelik ve nicelik yönünden artırmak ve bu tür faaliyetler sonucunda üniversitede üretilen bilgileri sanayinin kullanımına sunulmasını sağlamaktır. Bu bağlamda; üniversite-sanayi iş birliklerine aracılık etmeyi, özellikle bölgemizde inovasyona dayalı bir ortamın oluşmasına yönelik çalışmalar yürütmeyi amaçlıyoruz. Birimimiz öncelikle; proje çağrılarının akademisyenlere etkin duyurulmasında, yapılan yenilikçi teknolojik AR-GE çıktılarının üretim sektörüne aktarılmasında ve yenilikçi fikirlerin ticarileştirme alanına taşınmasında, fikri sınai mülkiyet hakları kapsamında farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinde etkin rol üstlenecektir. Yeni ürün ve teknolojilerin ekonomiye kazandırılmasına yönelik olarak akademisyen ve üniversite öğrencilerinin, şirketleşme ve girişimcilik faaliyetlerine yönelik destek hizmetleri de sunacaktır.

Değer üretmeye odaklanan akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve sanayicilerimiz, ALKÜ Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla iş birliği kurabilecekler, ihtiyaç duyulan tüm hizmetler birimimiz tarafından tek elden sağlanabilecek. Üniversite sanayi iş birliğini, proaktif bir yaklaşımla ve sonuç odaklı faaliyetlerle birebir hizmet sunarak hayata geçirmek misyonu ile çalışacağız.

aslınur sırcan

Dr. Öğr. Üyesi Aslınur SIRCAN KÜÇÜKSAYAN

Müdür

aslinur.kucuksayan@alanya.edu.tr

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünde lisans, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. 2010-2017 yılları arası Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevliliği yapıştır. 2017 yılından bu yana Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı’nı kurarak başkanlık görevini sürdürmektedir. Alanya ALKÜ Sağlık Bilimleri Enstitü Müdür Yardımcılığı (2019-2020), Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı (2017- Devam ediyor), Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Sağlık Fiziği Anabilim Dalı Başkanı (2020- Devam ediyor), Klinik Araştırmalar Etik Kurul Başkan Yardımcılığı (2018- Devam ediyor) idari görevlerini yürütmektedir. ALKÜ TTO kurucu müdürüdür. “Doku Oksijen Saturasyonunun Ölçülmesi için Optik Bir Sistemin Geliştirilmesi ve Klinik Çalışmalarda Test Edilmesi” isimli, TÜBİTAK 1005 destekli projenin yürütücülüğünü yapmıştır. Proje sonunda geliştirilen tıbbi cihazın patent başvuru ve buluş sahipleri arasında yer almaktadır.

 
ozgur uysal

Dr. Öğr. Üyesi Özgür UYSAL

Müdür Yardımcısı

ozgur.uysal@alanya.edu.tr

Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde lisans, Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünde yüksek lisans, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünde doktora eğitimini tamamlamıştır. 2002-2004 yılları arası Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisi, 2004-2010 yılları arası Kara Harp Okulu ve Astsubay MYO 'nda sözleşmeli subay olarak Ekonomi Öğretim Görevliliği yapmıştır. 2013 yılından bu yana ALKÜ İktisat bölümünde Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapmaktadır. "Ekonomik Gelişmede Ordu-Üniversite-Sanayi İşbirliği ve Türkiye İçin Bir Model Önerisi" isimli Doktora tezini yazmıştır. AKİŞMER, AKDENİZ TTO ve ALKÜ TTO kurucu üyeliği yapmıştır. Savunma Sanayi, Ar-Ge ve Üniversite-Sanayi işbirlikleri hakkında çalışmaları mevcuttur.