Arel TTO


 

arel tto

İletişim Bilgileri

İstanbul Arel Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ArelTTO), Türkoba Mahallesi Erguvan Sok., No:26 / K 34537 Tepekent, Büyükçekmece/İstanbul

Telefon: 0850 850 27 35

tto@arel.edu.tr

http://tto.arel.edu.tr/

 

Arel TTO - Teknoloji Transfer Ofisi, İstanbul Arel Üniversitesi’ndeki bilgi ve teknolojinin katma değerli yeni uygulamalara ve ticari çıktılara dönüştürülmesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Ocak 2017’de faaliyete geçen Arel TTO, 2014 yılından itibaren Üniversite bünyesindeki çeşitli birimlerde yürütülen araştırma ve deneysel geliştirme alanındaki proje ve faaliyetler sonucu elde edilen birikim ve yetkinliklerin birleştirilmesiyle kurulmuştur.

Arel TTO, yeni bilgi ve teknoloji üretmek, üretilen bu bilgi ve teknolojinin ticarileştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamak ve girişimciliği desteklemek amacıyla çeşitli alanlarda faaliyetler yürütmektedir.

cüneyt genç

Cüneyt Genç

TTO Müdürü

cuneytgenc@arel.edu.tr

 
 
metin uçucu

Metin UÇUCU

İstanbul Arel TTO Danışmanı

metinucucu@arel.edu.tr

İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Bilimleri ve Ekonomi bölümünde okudu. 2004-2005 yıllarında Santral İstanbul projesinin çekirdek ekibinde yer aldı. 2005 yılından itibaren iş geliştirme ve proje yönetimi alanında uzmanlaştı. Bilgisini inovatif çözümler geliştirme ve teknoloji yönetimi alanıyla birleştiren Metin Uçucu, bu süreçte İSO 500 firmalarının önemli bir bölümüne danışmanlık yaptı, pek çok eğitim gerçekleştirdi. 15 Ar-Ge Merkezi ve onlarca birim yapılandıran Metin Uçucu, 500’den fazla projenin yönetim süreçlerinde ve 2 Bini aşkın projenin değerlendirilmesinde görev aldı. 2012 yılından beri Ar-Ge ve inovasyon ekosistemini dijitalleştirme ve mevcut bariyerlere çözüm geliştirme çalışmalarına devam eden Metin Uçucu, gerçekleştirdiği www.liderlervadisi.com çözümüyle 2015 yılında TTGV Dr. Fikret Yücel Birincilik Ödülü’ne layık görüldü. Ocak 2017’den beri Arel Teknoloji Transfer Ofisinin danışmanlığı görevini yürütmektedir.