Biruni Üniversitesi


biruni

İletişim Bilgileri

Biruni Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Protokol Yolu No:45 10. Yıl Cd. 34010 Zeytinburnu/İstanbul
Telefon: 444 8 276

biratto@biruni.edu.tr

https://www.biruni.edu.tr/

 

BIRATTO birlikte çalıştığı ortakları ile güçlü inovasyon ağını büyütmek için hem kısa hem de uzun vadeli girişimleri desteklemektedir. Dinamik, çok yönlü bir yaklaşımla, tek fakülte veya birden fazla ortaklı araştırmaları, projeleri, büyük ölçekli disiplinler arası işbirliklerini, önde gelen endüstrilerle ortaklıklar ve yüksek potansiyel taşıyan, üniversite odaklı girişimleri teşvik etmektedir.

ismail tuncer değim

Prof. Dr. İsmail Tuncer Değimi

Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü

1985 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Bölümünden mezun olduktan sonra Yüksek Lisansını (1988) Gazi Üniversitesinde ve Doktorasını (1996) University of Wales, Cardiff'de Eczacılık alanında tamamlamıştır. 1988 yılında Gazi Üniversitesinde Eczacılık Fakültesi Eczacılık Teknolojisi bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başlamış ve aynı bölümde 1998 yılında yardımcı doçent, 2004 yılında doçent ve 2009 yılında Profesör olmuştur. 2016 yılında Biruni Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Profesör olmuştur. Eczacılık fakültesi dekanlığı görevini yürütmektedir. 1995 yılından bu yana 13 projede almıştır.3 ödülü ve 4 patenti bulunmaktadır. 37 adet uluslararası hakemli dergide yayınlanan makalesi, Çok sayıda Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildirisi bulunmaktadır. Yazılan ulusal/uluslararası kitaplarda 7 bölümü ile 6 adet Teknik Not, Vaka Takdimi, Çalışma Raporu bulunmaktadır.

 
mehmet şenel

Prof. Dr. Mehmet Şenel

Araştırma ve Geliştirme Merkezi Koordinatörü

2004 yılında Fatih Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olduktan sonra Yüksek Lisans (2007) ve Doktorasını (2012) Fatih Üniversitesinde Kimya alanında tamamlamıştır. 2012 yılında Fatih Üniversitesi Kimya bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış ve ilgili bölümde 2014 yılında doçent olmuştur. 2017-2019 yılları arasında Türkiye'nin ilk tematik Araştırma-Geliştirme merkezlerinden olan SANKARA Beyin ve Biyoteknoloji Ar-ge merkezinde Uzman Araştırmacı olarak çalışmıştır. 2019 yılında University of California İrvine'de Eczacılık Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. 2021 yılında Biruni Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Profesör olmuştur. 2014 yılından bu yana 3 Teknogirişim Şirketi kurmuş ve 100'ü aşkın firmaya danışmanlık yapmış ve yapmaktadır. 95 kadar bilimsel yayını, 3 kitabı, 7 kitap bölümü ve 2 patent başvurusu mevcuttur. Çok sayıda bilimsel dergide hakemlik yapmaktadır. Ayrıca çoğu Biyomühendislik alanında olmak üzere toplam 27 adet ulusal ve uluslararası proje deneyimi bulunmaktadır. TÜBİTAK’ta Hakemliği bulunmaktadır.