Hacettepe Üniversitesi HT-TTM


hacettepe ttm

İletişim Bilgileri

Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Hacettepe Teknokent Safir Bloklar C Blok Kat: 11 Ofis No: 1101, 1102, 1105 06800 Beytepe/Ankara

Telefon: 0312 297 62 78

ht.ttm@hacettepe.edu.tr

http://www.hacettepettm.com/

Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi tarafından, üniversitelerdeki akademik ve teknik bilgi birikimini endüstriye aktarma, üniversite, sanayi ve uluslararası teknoloji ağları arasında ara yüz olma amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk Teknoloji Transfer Ofislerinden biridir.

HT-TTM ülkemizde kurulan bir Teknoloji Platformunda “kurucu üye” niteliği taşıyan tek Teknoloji Transfer Merkezidir. Ulusal Gıda Teknoloji Platformu’nun kurucu üyeleri arasında ETİ, EFES, TAT, PINAR, TORKU, YÖRSAN, YILDIZ HOLDİNG, MEYED, ZADE, TGDF gibi önemli kurumların yanında yer almıştır.

2013 yılında TÜBİTAK tarafından ilk defa açılan 1513-Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı fonundan yararlanmaya hak kazanmış 10 üniversite teknoloji transfer merkezi arasında yer almaktadır.

şeyda ateş

Şeyda ATEŞ

Genel Müdür

sates@hacettepe.edu.tr

2001 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği’nden lisans derecesini, 2005 yılında da aynı üniversitenin Gıda Mühendisliği – Mikrobiyoloji alanında yüksek lisans derecesini aldı. 2005-2009 yılları arasında Düzen Norwest Özel Gıda ve Çevre Laboratuvarı’nda Sorumlu Yönetici Yardımcısı ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları Bölüm Sorumlusu olarak çalıştı. 2009-2017 yılları arasında HT-TTM’de Proje Uzmanlığından başlayarak Kıdemli proje yöneticiliğine kadar çeşitli kademelerde görev aldı. Ağustos 2017’den itibaren HT-TTM Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. 2018 yılı itibariyle Avrupa Komisyonu tarafından SME Ins. Programı hakemi olarak seçilmiştir. Uzmanlık alanları: Fen Bilimleri ve Mühendislik alanında Üniversite-Sanayi Ar-Ge projeleri ve iş geliştirme, Fikri-Sınai Mülkiyet Hakları ve Lisanslama, Ulusal ve Uluslararası Fon programları

 
yasemin akyürek

Dr. Ecz. Yasemin AKYÜREK

Genel Müdür Yardımcısı

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Yasemin Akyürek, bilim uzmanlığı ve doktora derecelerini aynı Üniversiteden Biyofarmasötik ve Farmakokinetik alanında almıştır. 2002-2005 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2005-2018 yılları arasında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda (2012’den önce Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü) görev yapmıştır. Bu süre içerisinde çeşitli bilimsel danışma komisyonları ve kurum bünyesindeki kurullarda üye, teknik uzman, şube müdürlüğü ve birim sorumluluğu görevlerini sürdürmüştür. Mayıs 2017 de Kurum Başkan Danışmanı olarak görevlendirilmiş ve Kurumdan ayrıldığı Ekim 2018’e kadar bu görevini sürdürmüştür. Görev yaptığı süre içerisinde Avrupa Birliği İlaç Ajansında (EMA) pek çok toplantı ve eğitime gözlemci, katılımcı ve delege olarak katılım sağlamış, pek çok uluslararası platformda kurumun çok uluslu veya ikili ilişkileri çerçevesinde toplantılara katılmış ve kurum adına sunumlar gerçekleştirmiştir.