Maltepe Üniversitesi MAYATTO


maya tto

İletişim Bilgileri

Marmara Eğitim Köyü 34857 Maltepe / İSTANBUL

Telefon: 0216 626 10 50 Dahili: 2603

tto@maltepe.edu.tr

http://arge.maltepe.edu.tr/#/

Maltepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Mart 2018’de YÖK tarafından alınan izinle, Türk Ticaret Kanunu kapsamında üniversiteye bağlı bir sermaye anonim şirketi olarak kurulmuştur. Mart 2019’da “MayaTTO – Maltepe Üniversitesi Yenilik Araştırmaları Teknoloji Transfer Ofisi” marka adı ile devam etme kararı almıştır. Daha iyi bir gelecek için girişimci ruhunu kurumumuzda en küçükten en büyüğe kadar yaygınlaştırmak ve ulusal ve uluslararası TTO ekosistemin de başarılı ve etkin bir yere sahip olmak vizyonu ile üniversitemizde hizmet vermekteyiz.

şahin karasar

Prof. Dr. Şahin KARASAR

Rektör

Maya TTO A.Ş. YK Başkanı

sahinkarasar@maltepe.edu.tr

Yüksek lisans eğitimini Marquette University, Wisconsin Milwaukee’de TV Yayın İşletmeciliği üzerine alan Prof. Dr. Şahin Karasar, doktorasını Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı. Doktora sonrası Gazi Üniversitesi, K.K.T.C. Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde sırasıyla Öğretim Görevlisi, Bölüm Başkanı, Dekan Yardımcısı ve Rektör Yardımcısı unvanlarıyla görev aldı. 2010 yılında Türk Hava Yolları’nda Eğitim Başkanı ve Türk Hava Yolları Akademisi Başkanı olarak çalışan Karasar, 3 yıl aranın ardından 2013’te halen sürdürmekte olduğu Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü görevine atandı. 1995 Marquette University, Şeref Öğrencisi, 2007 Kırgızistan Kültür Bakanlığı, Kırgız Tarihine Katkı Ödülü ve 2019 Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı, ÜniAr Üstün Performans Gösteren Eğitim Lideri Ödülü almış olduğu ödüllerden birkaçıdır. Ayrıca Türkiye Bilişim Derneği, TEGEP, IAA Uluslararası Reklamcılar Derneği vb. gibi ulusal ve uluslararası kurullarda üye olarak yer almaktadır. Kuruluşundan beri MayaTTO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Maltepe Üniversitesinin Ar-Ge çalışmalarına destek vermekte ve bu çalışmaları yakından takip etmektedir.

 
ceren sarısaltık

Ceren SARISALTIK GEDİKOĞLU

MayaTTO A.Ş. Şirket Müdürü

cerengedikoglu@maltepe.edu.tr

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler lisans ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına Lübnan Büyükelçiliği’nde danışman olarak başlamıştır. Çeşitli devlet projeleri de dahil olmak üzere, Lübnan ile Türkiye arasında yürütülen diplomatik, ticari ilişkilerde projelere destek vermiştir. 2011 yılında Koç Üniversitesi Araştırma Projeleri Direktörlüğünde akademik bazlı proje ve patent konularında sorumlu olarak çalışmaya başlamış olup, 2013 Yılında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde Araştırma Projeleri Koordinatörü olarak bölümü kurmak üzere görevlendirilmiştir. 2015 Yılında birimin, Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı olarak revize edilmesi ile birlikte, 2015 – 2019 yılları arasında Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. 2019 Şubat ayında Maltepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş.’de Şirket Müdürü olarak göreve başlamıştır. Ayrıca, Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. Uluslararası İlişkiler alanında çeşitli makaleleri bulunmakta olup, aynı alanda doktora yeterliliğini vermiş ve tez yazım sürecindedir.