Optimum STU AR-GE Merkezi


optimum stu

İletişim Bilgileri

Soğucak OSB Mah. 3. Organize san. Böl. (Küme Evler) No:63 Söğütlü / SAKARYA

Telefon: 0264 353 52 53

info@optimak.com.tr

https://optimak.com.tr/

Optimak STU , Söğütlü/Sakarya 3. Organize Sanayi’de bulunan 12.000 metrekare kapalı, 60.000 metrekare açık alana sahip olan tesislerinde 50’den fazla mühendisi ve 100’den fazla çalışanıyla hizmet vermektedir. Faaliyet alanımız “hat sonu sistemleri” olarak adlandırdığımız, ürünün birincil ambalajına girdiği andan fabrikadan sevk edilene kadar ihtiyaç duyulan tüm uygulamaları kapsamaktadır. Bu sistemlerin alt başlıkları olarak kolileme grubu ( Koli açma ve hazırlama makineleri, Kartezyen kolileme robotları, Robot arm(kol) kolilemeler, Koli kapama makineleri),  koli ve paket taşıma sistemleri, paletleme sistemleri ( Robotik paletleme sistemleri, konvansiyonel paletleme sistemleri, hibrit paletleme sistemleri ) streç sarma makineleri ve palet barkod robotları , palet taşıma sistemleri sayılabilir. Barcode-QR code uygulamaları ,Ağırlık-boyut ölçüm uygulamaları, Görüntü işleme uygulamaları, RFID-beacon uygulamaları, Veri analizi uygulamaları, PLC-PC entegrasyonu, AGV, Gömülü sistemler hizmetleri ile sistem entegrasyonu konusunda da hizmet veren OPTiMAK STU,  Bakanlık destekli Ar-GE Departmanı ve sektördeki tecrübesi ile   anahtar teslim proje, anahtar teslim fabrika konularında da yerli ve yabancı üreticiye çözüm sunabilen bir mühendislik firması olmayı başarmıştır.

tansel cavit kulak

Tansel Cavit KULAK

Yönetim Kurulu Başkanı

tansel.kulak@tr.optimakstu.com

1970 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya gelen Tansel Cavit Kulak, lise eğitimimi İstanbul’da tamamladı. 1990 yılında Deniz Harp Okulu’ndan Donanma Deniz Subayı olarak mezun oldu. 1994 yılında Kocaeli Üniversitesi Yönetim Bilimleri Anabilim dalında yüksek lisans yaptı ve 1995 yılında da Selçuk Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. 1990 yılında Deniz Subayı olduktan sonra 9 yıl donanmada subay olarak görev yaptı ve daha sonra ayrıldı. Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşlarından olan Aydın Mensucat’ta işe başlayan Tansel Cavit Kulak 14 yıl boyunca Aydın Mensucat ve onun diğer kuruluşlarında yöneticilik yaptı. 2005 yılında Aydın Endüstri’yi kurmak için Sakarya’ya geldi, firma kurma çalışmalarına başladı ve 2011 yılında Aydın Endüstri’den ayrıldı. ‘’Bu ayrılma sürecinden sonra ne yapmam gerektiğini belirlemem gerekiyordu’’ diye düşünen Sn. Kulak hükümetin 2023 strateji planını analiz ederek ve Türkiye’nin gelişen sektörlerini inceleyerek makine sektörüne girmeye karar verdi. Nihayetinde 2012 yılında Tansel Cavit Kulak önderliğinde Optimak STU firması faaliyete başladı. O günden bu yana da hat sonu sistemlerinde ikincil ambalaj makineleri( kolileme, paletleme, streçleme) üreten ve anahtar teslim proje ve fabrika çözümleri ile yerli ve yabancı üreticilere hizmet veren Optimak STU’da faaliyetlerine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası.

 
halil kırdemir

Halil KIRDEMİR

Ar-Ge Proje Yöneticisi

halil.kirdemir@tr.optimakstu.com

1992 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Halil Kırdemir lise eğitimini de yine bu şehirde tamamladı.  Lisans hayatına Gümüşhane Üniversitesinde başladı ve yatay geçiş yaptığı Düzce Üniversitesinde Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Sakarya Uygulama Bilimler Üniversitesi İmalat Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam eden Halil Kırdemir, sektörde değişik firmalarda staj yaptıktan sonra 2016 yılında Optimak STU bünyesine kalite kontrol mühendisi olarak katıldı. Çalışmaya başladığı 2016 yılından bu yana Optimak STU’ da kalite mühendisi, satin alma yetkilisi, üretim hazırlık mühendisi gibi görevleri başarı ile yerine getiren Kırdemir 2018 yılından beri Ar-GE proje yöneticisi olarak deneyimlerini firmaya katmaya devam etmektedir. Görevi gereği pek çok proje ve destek çalışmasını takip eden Kırdemir,  Ayrıca TÜBİTAK (2244 sanayi doktora projesi), KOSGEB, Teydep, Marka, Kobigel alanında yapılan destek çalışmalarının yöneticiliğini ve takibini yapmaktadır.