Bizi takip edin
Diller tr en

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi


 

alkutto

İletişim Bilgileri

Adres: Kestel Mahallesi Üniversite Caddesi No: 86/3 (ALKÜ Anaokulu üstü) Alanya/ANTALYA

Telefon: 0 242 510 60 60 Dahili: 1667

tto@alanya.edu.tr

https://alkutto.alanya.edu.tr/

Birimimiz, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesindeki bilimsel ve teknolojik bilginin sanayiye aktarılarak toplumsal fayda ve ekonomik değere dönüştürülmesinin sağlanması amacıyla Üniversitemiz Senato Kararı ile 2020 yılı itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.

ALKÜ Teknoloji Transfer Ofisinin kurulmasının temel amacı; Üniversitedeki araştırma-geliştirme faaliyetlerini teşvik ederek bu faaliyetleri nitelik ve nicelik yönünden artırmak ve bu tür faaliyetler sonucunda üniversitede üretilen bilgileri sanayinin kullanımına sunulmasını sağlamaktır. Bu bağlamda; üniversite-sanayi iş birliklerine aracılık etmeyi, özellikle bölgemizde inovasyona dayalı bir ortamın oluşmasına yönelik çalışmalar yürütmeyi amaçlıyoruz. Birimimiz öncelikle; proje çağrılarının akademisyenlere etkin duyurulmasında, yapılan yenilikçi teknolojik AR-GE çıktılarının üretim sektörüne aktarılmasında ve yenilikçi fikirlerin ticarileştirme alanına taşınmasında, fikri sınai mülkiyet hakları kapsamında farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinde etkin rol üstlenecektir. Yeni ürün ve teknolojilerin ekonomiye kazandırılmasına yönelik olarak akademisyen ve üniversite öğrencilerinin, şirketleşme ve girişimcilik faaliyetlerine yönelik destek hizmetleri de sunacaktır.

Değer üretmeye odaklanan akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve sanayicilerimiz, ALKÜ Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla iş birliği kurabilecekler, ihtiyaç duyulan tüm hizmetler birimimiz tarafından tek elden sağlanabilecek. Üniversite sanayi iş birliğini, proaktif bir yaklaşımla ve sonuç odaklı faaliyetlerle birebir hizmet sunarak hayata geçirmek misyonu ile çalışacağız.

Ekip için tıklayınız.

Bertan Beylergil

Doç. Dr. Bertan BEYLERGİL

Müdür V.

bertan.beylergil@alanya.edu.tr

Tel: +90 242 510 60 60 / 1665 / 2557

Doç. Dr. Bertan BEYLERGİL, 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Doktora derecesini 2017 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Makine Mühendisliği bölümünden almıştır. Doktora boyunca farklı TÜBİTAK projelerinde (1001, 1003) bursiyer olarak görev almıştır. Daha sonra Sabancı Üniversitesi' nde araştırmacı olarak (COST projesi) çalışmaya başlamıştır. 2018 yılından bu yana Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.  Halen TÜBİTAK 1003 ve 3501 olmak üzere iki projede yürütücü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Sabancı Üniversitesi yürütücülüğünde Tenmak/ Bor Araştırma Enstitüsü tarafından desteklenen bir araştırma projesinde araştırmacı olarak çalışmaktadır. TÜBİTAK/ARDEB nezdinde çok sayıda projede panelistlik ve dış danışman/ uzmanlık görevlerinde bulunmuştur. Haziran 2022'den itibaren ALKÜ TTO Müdür vekili olarak görev yapmaktadır.

 
Murat Aksel

Dr. Öğr. Üyesi Murat AKSEL

Müdür Yardımcısı

murat.aksel@alanya.edu.tr

Tel: +90 242 510 60 60 / 1665 / 2565

Dr. Öğr. Üyesi Murat AKSEL, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nden 2008 yılında mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi Kıyı Bilimleri ve Mühendisliği alanında tamamladı. İstanbul Kültür Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümlerinde öğretim üyesi olarak görev aldı. Kendi kurduğu mühendislik şirketleriyle (Vomatek Mühendislik, HEC Mühendislik) enerji, çevre, hidrolik ve kıyı mühendisliği alanlarında pek çok ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşa önemli projelerde danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde ders vermekte, HEC Mühendislik ekibiyle ile enerji, çevre, hidrolik ve kıyı mühendisliği alanlarında çeşitli ürünler geliştirmekte ve İTÜ Kuluçka bünyesinde TÜBİTAK BIGG 2021-2 kapsamında HEC-LAB adıyla bir AR-GE şirketinin kurucu ortağı/danışmanı ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.