Bizi takip edin
Diller tr en

Altınbaş Üniversitesi BAPDB


altınbaş

İletişim Bilgileri

Altınbaş Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No: 26, 34217 Bağcılar-İstanbul

T: 0 212 604 01 00  

 info@altinbas.edu.tr

http://www.altinbas.edu.tr 

2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi” adıyla kurulan üniversitemiz, 2017 yılında yapılan isim değişikliğiyle, yoluna “Altınbaş Üniversitesi” adıyla devam ediyor.

Merhum iş adamı Mehmet Altınbaş’ın “eğitime yatırım vasiyeti” üzerine kurulan Altınbaş Üniversitesi, Altınbaş ailesi için her zaman en kıymetli sosyal sorumluluk mirası oldu. İsim değişikliği ile birlikte Altınbaş Holding’in gücünü arkasına alan Üniversite, bu itici güçle, yeni ve rekabetçi hedeflerine daha hızlı ve güvenle yürümeye başladı.

İlk öğrencilerini, 2011-2012 akademik yılında alan Altınbaş Üniversitesi, kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla uluslararası bir araştırma üniversitesi olma yolunda hızla ilerledi. Bu bağlamda alınan patentler, TÜBİTAK projeleri ve uluslararası kongrelerde gerçekleştirilen liderliklerle bilim alanında katma değer yaratmayı devam ettirdi.9 Fakülte, 3 Enstitü, 2 Meslek Yüksekokulu’nu bünyesinde barındıran Altınbaş Üniversitesi, toplamda 30 lisans, 34 ön lisans, 28 yüksek lisans ve 6 doktora programı ile öğretime devam ediyor. Uluslararası bir bilim yuvası olma hedefi kapsamında, üniversite bünyesinde eğitim gören 10 binin üzerindeki öğrencinin 3 binden fazlasını dünyanın 88 farklı ülkesinden gelen öğrenciler oluşturuyor.

Altınbaş Üniversitesi, evrensel bilgiye değer katan güçlü akademik kadrosu, uluslararası yapısı ve birliktelikleri ile öğrencilerin ufkunu sürekli geniş tutmalarını sağlayan, girişimci, yenilikçi ve rekabetçi bir üniversite vizyonuyla eğitim olanaklarını artırıyor ve mezunlarıyla profesyonel iş dünyasındaki yerini güçlendiriyor.

Eğitim gündemini ve teknolojiyi dünyadaki diğer kurumlarla birlikte eşzamanlı izleyen, sürekli gelişim metodolojisiyle süreçlerini güncel tutan Altınbaş Üniversitesi; yenilikçiliği ve özgür araştırma imkanını destekleyen, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden, çözüm öncelikli üniversite olma misyonuyla hizmet vermeyi sürdürüyor.

çağrı erhan

Prof. Dr. Çağrı Erhan

Rektör

cagri.erhan@altinbas.edu.tr

1972 İstanbul doğumlu Çağrı Erhan, 1993'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, 1996'da uluslararası ilişkiler yüksek lisansını, "Türk-Amerikan İlişkilerinde Afyon Sorunu" başlıklı tezi savunarak tamamlamıştır. 2000 yılında da, "Osmanlı - Amerikan Siyasi İlişkileri" başlıklı teziyle, Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde doktor unvanını almıştır. 2003'te siyasi tarih doçenti, 2009 yılında aynı alanda profesör olmuştur. 2001’de "Tarih Vakfı Afet İnan", 2013’te "SAM Stratejik Vizyon" ödüllerini ve 2014’te Avrupa Birliği Jean Monnet Chair unvanını almıştır. Georgetown, Tel-Aviv, Tokyo Chuo, TOBB ETÜ ve Bahçeşehir üniversitelerinde araştırmacı ve misafir öğretim üyesi olarak bulunan Çağrı Erhan, AB, TÜBİTAK, Gençlik Spor Bakanlığı ve Kalkınma Ajansı’nın desteklediği projelerde de yürütücülük yapmıştır. 1994 - 2015 yılları arasında Ankara Üniversitesi'nde öğretim elemanı olarak çalışan Erhan, 2005-2015 yılları arasında Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) müdürlüğü yapmıştır.  Prof. Erhan, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM), Atatürk Kültür,  Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Türk Askeri Tarih Komisyonu, Türk Atlantik Derneği, Avrupa Konseyi gibi kuruluşlarda çeşitli görevlerde bulunmuştur.  2015 Haziran ayı itibariyle İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır. Türk Dış Politikası, siyasi tarih ve uluslararası ilişkiler konularında çeşitli kitapları bulunan Prof. Erhan,  Uluslararası İlişkiler ve Ankara Avrupa Çalışmaları dergilerinin kurucu editörlerindendir.

 
hakan kaygusuz

Doç. Dr. Hakan Kaygusuz

Daire Başkan Vekili           

hakan.kaygusuz@altinbas.edu.tr

Doç. Dr. Hakan Kaygusuz, İTÜ'den Kimya ve Fizik Mühendisliği bölümlerinden çift anadal ile mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 2014 yılında TÜBİTAK bursu ile gittiği Almanya'dan 2017 yılında Berlin Teknik Üniversitesi-İTÜ ortak doktora derecesini fizikokimya alanında aldı. Altınbaş Üniversitesi Bilimsel Araştırma ve Projeler daire başkan vekili olarak üniversitenin iç ve dış kaynaklı projeleri, fikri mülkiyet ve ilgili diğer süreçlerinin koordinasyonunu yürütmektedir. Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi ve dekan yardımcısı olarak da görev alan Kaygusuz’un 23 SCI-yayını ve 36 konferans özeti bulunmaktadır. Aynı zamanda YÖK-TEBİP öğretim üyesidir ve Sabancı Üniversitesi SUNUM’da afiliye araştırmacı olarak çalışmaktadır.