Bizi takip edin
Diller tr en

Antalya Teknokent (Antalya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi)


antalya teknokent

İletişim Bilgileri

Pınarbaşı Mahallesi Hürriyet Caddesi Akdeniz Üniversitesi Ar-Ge 2 Uluğbey Binası No:3A/31 Konyaaltı/Antalya

Telefon: 0 242 310 15 60

info@ateknokent.com

http://www.antalyateknokent.com.tr/tr

Batı Akdeniz Teknoloji Geliştirme Bölgesi 2000’li yılların başında başlayan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri faaliyetleri son 5 yıldır daha hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bizler de 2004 yılında kurulmuş olgun Teknokent olarak kurumsallaşmasını tamamlamış. Her geçen gün daha da yükselişini sürdüren bir Teknoloji Geliştirme Bölgesi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Teknoparklar; ekonomik büyümeyi hızlandıran ve uluslararası rekabet gücünü artıran dinamik kümelenmeler olarak faaliyet göstermektedir. Teknoparkların misyonu; girişimciler, işletmeler, üniversiteler, yatırımcılar ve araştırma altyapıları arasında yoğun iş birliği oluşturarak yeni fikirlerin yüksek katma değerli ürün ve hizmetlere dönüştürülerek pazarlanmasını sağlamaktır. Bu misyon doğrultusunda teknoparklar, üniversite, Ar-Ge kuruluşları ve şirketler ile pazar arasında bilgi ve teknoloji akışını teşvik etmektedir.

Batı Akdeniz Teknoloji Geliştirme Bölgemiz; 4 Kasım 2004’te kurulmuş olup 1 Ocak 2005’te Antalya Teknokent Yönetici ve İşletici A.Ş. 4691 sayılı kanunla faaliyete geçmiştir. Bölgemiz, çeşitli sektörlerden Ar-Ge odaklı ileri teknoloji üreten ve kullanan inovatif şirketleri bünyesinde barındırmaktadır. Teknoloji Transfer Ofisi, Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi Prototip atölyesi birimlerini aktif hale getirmiş bir teknokent olarak Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği, ticarileşme, hızlandırma programları, mentörlük eğitimleri, Antalya Teknokent akademi eğitimleri gibi eğitimlerinizi ve girişimcilik ekosistemi çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Antalya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi inovatif fikirleriyle ekosistem de önemli bir yere sahip olan firmalarımızın uluslararası platformda ürünlerinin ticarileşmesi, fikri sınai mülkiyet haklarının koruması, üniversite sanayi iş birliği faaliyetleri, Ar-Ge fonları, hibe kaynakları ve kamu teşvikleriyle ilgili danışmanlıklar konusunda sürdürülebilir iş birlikleri sağlamayı temel amaç olarak benimsemektedir. Üniversitemizdeki akademik bilginin, bilimin know-how’ın sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılması, ülke ekonomisine olumlu katkılar sağlaması açısından gerekli platformları oluşturmak konusunda bir arayüz görevini üstlenmektedir.

ibrahim yavuz

İbrahim YAVUZ

Genel Müdür

ibrahimyavuz@ateknokent.com

1985 Antalya Elmalı Doğumlu olan İbrahim YAVUZ, Batı Akdeniz Teknoloji Geliştirme Bölgesi Antalya Teknokent'te 26.08.2016 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış ve 12.02.2018 tarihinde Antalya Teknokent Genel Müdürü olarak atanmıştır.

İbrahim YAVUZ birçok Ar-Ge projesinde görev almış, özel şirketlere ve kurumlara danışmanlık yapmıştır. Gıda Yüksek Mühendisi İbrahim YAVUZ, 2011 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "Teknogirişim Sermayesi Desteği" kapsamında hibe ödülü almış olan projede Ar-Ge mühendisi olarak çalışmıştır. 2012 yılında ise "Fonksiyonel bir gıda olarak propolisin toz ekstrakt halinde elde edilmesi" iş fikri ile Teknogirişim Desteği hibe ödülü alarak Ar-Ge projesini Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent'te kurmuş olduğu "Yavuzbal Apiterapi" şirketiyle başarılı bir şekilde yürütmüştür.

İbrahim YAVUZ, Tarım, Hayvancılık, Gıda, Organik Arıcılık ve Biyoteknoloji Ar-Ge projeleri üzerine Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca, Akdeniz Üniversitesinde akademisyen olan Yavuz Mühendislik Fakültesinde Akademik çalışmalarını ve Ar-Ge çalışmalarını devam ettirmektedir. Çalışma alanı ile ilgili Yurt içi ve yurt dışı birçok eğitime ve çalışmaya katılan Yavuz'un Projeleri üzerine ulusal ve uluslararası alanda yayın ve makaleleri bulunmaktadır.

Türkiye'nin desteklenen ilk genç girişimcilerinden olan Yavuz birçok mentörlük eğitimi ve programına dahil olmuştur. Halen birçok girişimcilik eğitim ve yarışmalarının eğitimcisi ve jüri üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan İnovatif ürünleri üzerine patent ve marketing çalışmalarını da sürdüren İbrahim Yavuz; Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Kent konseyi ve benzer birçok sivil toplum kuruluşu ve odanın yönetim kurulu ve komisyonlarında aktif olarak görev yapmaktadır.

Araştırma/Uzmanlık Alanları:

Girişimcilik, Ar-Ge ve İnovasyon - Teknogirişim mentörlük, Biyoteknoloji, Apiterapi, Gıda Biyokimyası Gıda Mevzuatı ve Kalite Kontrolü, Gıda Mikrobiyolojisi, Gıda Hijyeni ve Sanitasyonu, Kalite Kontrol ve Otomasyon