Bizi takip edin
Diller tr en

ATA Teknokent


ata teknokent

İletişim Bilgileri

Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi B Blok No:102 25240 Yakutiye/ Erzurum

Telefon: 0 442 282 20 06 

atauni@atateknokent.com.tr

http://www.atateknokent.com.tr/

 

ATA Teknokent, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri yasasına göre kurulmuş olan Atatürk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin yönetici şirketinin adı ve Atatürk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin tescilli ticari ismidir. ATA Teknokent ’in ortakları; Atatürk Üniversitesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Ticaret Borsası, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası ve Bilişim Teknolojileri şirketidir.

ATA Teknokent bünyesinde 2012 yılında Teknoloji Transfer Ofisi kurulmuştur. ATA TTO; Üniversite destek hizmetleri, üniversite sanayi işbirliği, fikri sınai mülkiyet hakları ve girişimcilik faaliyetlerini yürütmekte olan etkin bir arayüz konumuna ulaşmıştır.

ayhan çelik

Prof. Dr. Ayhan ÇELİK

ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü

ayhcelik@atauni.edu.tr

1981’de başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1985 yılında mezun oldu. 1986’da Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Konstrüksiyon-İmalat Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Konstrüksiyon-İmalat Dalında 1988 yılında Yüksek Lisansını, 1993’te de Doktora eğitimini tamamladı. Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümüne 1994 yılında Yardımcı Doçent, 1995’te Doçent, 2001 yılında da Profesör olarak atandı. 2001-2008 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Dekan Yardımcılığı, 2011-2015 tarihleri arasında Erzincan Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Dekanlık görevlerinde bulundu. Birçok ulusal ve uluslararası projede yer aldı. Yayımlanmış 170 kadar ulusal ve uluslararası yayın, bildiri ve poster çalışması bulunmaktadır. 18 Ağustos 2016 tarihinde Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Ayhan ÇELİK evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.