Bizi takip edin
Diller tr en

Biruni Üniversitesi


biruni

İletişim Bilgileri

Biruni Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici ve İşletici Anonim Şirketi Biruni Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi

Kazlıçeşme Mah. 245. SK. No: 5 Zeytinburnu/ İSTANBUL

info@biruniteknopark.com

https://www.biruni.edu.tr/

 

BIRATTO birlikte çalıştığı ortakları ile güçlü inovasyon ağını büyütmek için hem kısa hem de uzun vadeli girişimleri desteklemektedir. Dinamik, çok yönlü bir yaklaşımla, tek fakülte veya birden fazla ortaklı araştırmaları, projeleri, büyük ölçekli disiplinler arası işbirliklerini, önde gelen endüstrilerle ortaklıklar ve yüksek potansiyel taşıyan, üniversite odaklı girişimleri teşvik etmektedir.

mehmet şenel

Prof. Dr. Mehmet Şenel

Araştırma ve Geliştirme Merkezi Koordinatörü

2004 yılında Fatih Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olduktan sonra Yüksek Lisans (2007) ve Doktorasını (2012) Fatih Üniversitesinde Kimya alanında tamamlamıştır. 2012 yılında Fatih Üniversitesi Kimya bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış ve ilgili bölümde 2014 yılında doçent olmuştur. 2017-2019 yılları arasında Türkiye'nin ilk tematik Araştırma-Geliştirme merkezlerinden olan SANKARA Beyin ve Biyoteknoloji Ar-ge merkezinde Uzman Araştırmacı olarak çalışmıştır. 2019 yılında University of California İrvine'de Eczacılık Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. 2021 yılında Biruni Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Profesör olmuştur. 2014 yılından bu yana 3 Teknogirişim Şirketi kurmuş ve 100'ü aşkın firmaya danışmanlık yapmış ve yapmaktadır. 95 kadar bilimsel yayını, 3 kitabı, 7 kitap bölümü ve 2 patent başvurusu mevcuttur. Çok sayıda bilimsel dergide hakemlik yapmaktadır. Ayrıca çoğu Biyomühendislik alanında olmak üzere toplam 27 adet ulusal ve uluslararası proje deneyimi bulunmaktadır. TÜBİTAK’ta Hakemliği bulunmaktadır.