Bizi takip edin
Diller tr en

Boğaziçi Üniversitesi İnovita


inovita

İletişim Bilgileri

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Kampüsü, BME-TAM Binası, 34684 Çengelköy İstanbul

Telefon: 0216 516 34 82

info@inovita.org

http://www.inovita.org/

İnovita Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri İstanbul İşbirliği Platformu 2010 yılı Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Programı kapsamında İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından aldığı destekle kurulmuş; Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Merkezi önderliğinde; Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM)” ve“İstanbul Üniversitesi Biyomedikal ve Klinik Mühendisliği Birimi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü” ortaklığında yürütülmüştür. İnovita İşbirliği Platformu, Yaşam bilimleri konusunda İstanbul Bölgesi içerisinde yaşam bilimleri ve teknolojileri alanında yürütülen bilimsel araştırmaların ve geliştirilen yeni teknolojilerin gerçek bir ekonomik değer haline getirilmesi amacıyla üniversite-sanayi işbirliklerinde bir ara yüz olmayı hedeflemiştir.

İnovita İşbirliği Platformu kapsamında başlatılan Biyogirşimcilik Destek Programı, 2013 yılında yenilikçi fikirlerin katma değer yaratacak ekonomik ürünlere dönüşmesini sağlamak amacıyla kapsamlı bir kuluçka altyapısına dönüştürülmüştür. İSTKA finansal desteği ile kurulan Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi bu yönüyle sağlık teknolojileri alanında Türkiye’de ilk tematik odaklı kuluçka merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

İnovita üniversite-sanayi işbirliği ve kuluçka faaliyetlerinin yanı sıra 2014 yılından itibaren İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenme Birlikteliği koordinasyonunda yer almaktadır.

cengizhan öztürk

Prof. Dr. Cengizhan ÖZTÜRK

Proje Koordinatörü

cozturk@boun.edu.tr

Cengizhan Öztürk, İstanbul (Erkek) Lisesi sonrasında, o zaman yeni kurulan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi (1984). Oradan aldığı tıp derecesi (M.D.) sonrası (1990), ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’na girdi.1992 yılında, TÜBİTAK NATO Yurtdışı Doktora Burs Programları ile ABD’ye giderek Drexel Üniversitesi’ndeki Biyomedikal Mühendislik programına girdi ve Biyomedikal Mühendislik alanında doktorasını aldı (1997). Hemen sonrasında 3 sene Johns Hopkins Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmalarda bulundu ve en son sene ABD’nın sağlıkta en önemli araştırma kurumu olan National Institutes of Health (NIH) ile tanıştı. 2000 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendislik Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 2002-2007 arasında hem Boğaziçi Üniversitesi’nde, hem de konuk bilim adamı olarak NIH bünyesindeki National Heart Lung Blood Instıtute’de çalıştı. Son 10 senedir, Tıbbi Görüntüleme konusunda Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde aktif bir laboratuvar yürütmekte ve ortalama yirmi yüksek lisans ve doktora öğrencisine danışmanlık yapmaktadır. Yurtdışı ve şirketlerle işbirliği halinde, ya da çeşitli kamu fonlarından destekli devam eden çok sayıda projesi bulunmaktadır. Öztürk, İnoVita - Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri İstanbul İşbirliği Platformu projesi kapsamında Proje Koordinatörü görevini sürdürmektedir.

 

Dr. Orhan Mutlu TOPAL

Proje Koordinatörü

 
seda eryılmaz

Seda ERYILMAZ ŞENOL

Proje Uzmanı

seda.senol@boun.edu.tr

 
seda eryılmaz

Özden KASSAP

Proje Asistanı

ozden.kassap@boun.edu.tr