Bizi takip edin
Diller tr en

BVS Bülbüloğlu Vinç San. ve Tic. A.Ş.


BVS Logo

İletişim Bilgileri

Adres: Organize Sanayi Bölgesi Oğuz Cad. No:21 Sincan/Ankara

Telefon: +90 312 267 29 29

E-Posta Adresi: info@bvs.com.tr

Web:  https://bvs.com.tr/

Firma Açıklaması:

1986 yılında Ankara'da faaliyete geçen firmamız sizlerden aldığı güç ve güvenle bugün sektörünün en önde gelen firmalarından biri olmuştur ve Türk sanayisinde hakkı olan yerini almıştır. Küçük bir atölyede başlayan sanayi sevdamız bugün 252 çalışanı, 37.000 metrekarelik kapalı alana sahip üretim tesisleri; Ankara, İstanbul ve İzmir satış ofisleri, yurt içi ve yurt dışındaki bayileri, yaygın satış sonrası servis ağı ve sektörüyle ilgili dünya markalarıyla yaptığı iş birliği ile Türk vinç sektörünün tartışılmaz en büyüğü olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Başkent OSB'de üretim alanlarımızın artırılması için yeni bir fabrika kurulmaktadır. Bugün sadece Türkiye'nin her noktasında çalışmakta olan makinelerimizle değil Azerbaycan, Türkmenistan gibi Türk Cumhuriyetleri; Suudi Arabistan, Katar, Mısır, Cezayir, Sudan, Afganistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, Irak, İran, Suriye, Ürdün, Rusya, Romanya, Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, Arnavutluk, Portekiz, Romanya, Peru, Moritanya, Sudan, Fas, Gürcistan ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere makinelerimizi ihraç etmenin gururunu ve onurunu yaşamaktayız. Günümüzde halen 91 ülkede makinelerimiz çalışmaya devam etmektedir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 1507 firmanın katılım sağladığı “İnovalig 2022” yarışmasında yaptığımız inovasyon çalışmalarının değerlendirilmesiyle “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde firmamız üçüncülük elde etmiştir. Ar-Ge projelerimiz arasında yer alan 5191.00 Tünel Boru Montajı Vinci için 2022 yılında “RDCONF2022 (2th International Conference on Design, Research&Development” etkinliğine sözlü bildiri ile katılım sağlanmıştır. Konferans sonrasında Ar-Ge Merkezi Ödülleri kapsamında 27 Aralık 2022’de firmamız “Yapı Sektörü” kategorisinde “En iyi Bildiri İkincilik ödülü” almaya hak kazanmıştır.

Turkishtime tarafından her sene düzenlenen Ar-Ge 250 programında; 2020 yılı Ar-Ge faaliyetleri ile katıldığımız programda TÜRKİYE’DE ARGE’DE EN BÜYÜK 250 ŞİRKET arasında BVS olarak firmamız 37. olmuştur. Makine ve Aksamları sektörü gruplandırıldığında ise ilk 10 listesinde firmamız birinci olmuştur. 2021 yılında ise aynı platformda katıldığımız listede 92. lik elde edilmiştir.

İlaveten BVS Bülbüloğlu Vinç olarak 2021 yılında İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer almanın ve Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olmanın gururunu yaşamaktayız.

Ürün ve Hizmetler:

Standart Elektrikli Vinçler, Çift Kiriş Ve Tek Kiriş Gezer Köprülü Vinçler, Çift Kiriş Ve Tek Kiriş Portal Vinçler, Proses Vinçleri (İskele Portal Vinci, Shiploader, Döküm Vinçleri, İngot Vinci, Tünel Boru Montajı Vinci, Havacılık Sektörüne Özel Hangar Vinçleri, Taşıma Traversleri vb.), Pergel Vinçler, Zincirli Vinçler, Kaldırma Grubu.

kemalettin kök

Kemalettin KÖK

Genel Müdür Yardımcısı (Teknik)

kemal@bvs.com.tr, kok@bvs.com.tr

1974 yılında Erzurum’da doğdu. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra çalışma hayatına konveyör sistemleri üzerine imalat yapan bir firmada başlamıştır. Burada 1,5 yıl çalışmış olup, Mart 2000 yılında askerlik görevini tamamlamıştır. Daha sonra Bülbüloğlu Vinç San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde Kalite Mühendisi olarak çalışma hayatına başlamıştır. Yıllar içerisinde sırasıyla; Satış-Pazarlama Sorumlusu, Proje Sorumlusu, Proje Şefi, Üretim Planlama ve Proje Müdürü pozisyonlarında görev aldıktan sonra 2008 yılında Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır. Halen bu pozisyon kapsamında; Proje, Fabrika, Üretim Planlama ve Kalite faaliyetlerini koordine etmektedir.

 
Samet Dönerkaya

Samet DÖNERKAYA

Ar-Ge Merkezi Yetkilisi

s.donerkaya@bvs.com.tr, sametdonerkaya@hotmail.com

1993 yılında doğan Samet Dönerkaya, lisans eğitimini 2016 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet onur öğrencisi olarak tamamlayarak, Makine Mühendisi unvanını aldı. Askerlik görevini 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda eğitim ve oryantasyon Subayı olarak yerine getirerek, üstün hizmetlerinden ötürü Cumhurbaşkanlığı Muhafızlı nişanesi ile Teğmen rütbesiyle terhis oldu. 2022 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü İmalat ve Konstrüksiyon ABD yüksek lisans çalışmalarını tamamlayarak, şeref derecesiyle Yüksek Mühendis unvanını aldı. Otomotiv sanayi başta olmak üzere yaklaşık 8 yıl çeşitli grup şirketlerinde mesleki yönetsel yetkinlik kazandıktan sonra; başta Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağlı TUSAŞ, ROKETSAN, ASELSAN, HAVELSAN yanı sıra FNSS gibi uzay ve havacılık sanayi, savunma sanayi ulusal ve uluslararası destekli programlarda üniversite-sanayi iş birliği proje geliştirme faaliyetleri kapsamında ARGEDA-TTO Teknoloji Transfer Ofisi’nde yönetici olarak görev yaptı. Şu an BVS Bülbüloğlu Vinç Sanayi A.Ş.’de Sanayi Bakanlığı Onaylı Ar-Ge Merkezi Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Yüksek Makine Mühendisi Samet DÖNERKAYA evli olup, Meva isminde bir kız çocuğuna sahiptir.