Bizi takip edin
Diller tr en

DESUM


desum

İletişim Bilgileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi No: 207-J Buca-İzmir

Telefon: 0232 301 74 93 

desum@deu.edu.tr

http://desum.deu.edu.tr/

Dokuz Eylül Üniversitesi Üniversite - Sanayi Uygulama ve Araştırma Merkezi (DESUM) 2007 yılında Üniversite ile Sanayi arasındaki iş birliğini sağlamak amacıyla kurulmuş bir yapı olarak faaliyetlerine sürdürmektedir.

Özel sektör ve kamu kuruluşları ile araştırma, eğitim ve toplumsal hizmet alanlarında sinerji oluşturarak; ulusal ve bölgesel boyutlarda ekonomik ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak işlerliği olan mekanizmaları kurmayı, çalıştırmayı ve sürdürmeyi amaçlamaktadır. Türkiye’nin ve Ege Bölgesinin bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkı sağlayacak kurumsal yapıyı oluşturmayı hedeflemektedir.

Merkezin faaliyet alanları arasında sanayiye danışmanlık, test, ölçüm ve analiz hizmetleri vermenin yanı sıra lisans ve lisansüstü öğrencilerine, sanayi ve kamu kuruluşlarında staj ve deneyim kazanma olanakları sağlamak yer almaktadır.

fatih doğanoğlu

Prof. Dr. H. Murat TANARSLAN

DESUM Müdürü

murat.tanarslan@deu.edu.tr

Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, yüksek lisans ve doktorasını aynı bölümde tamamlamıştır. 1999 yılında çalışmaya başladığı DEÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde bilimsel çalışmaları yapı ve deprem mühendisliği altında, lifli polimerlerin ve doğal lifli kompozitlerin geliştirilmesi ve bu malzemelerin çeşitli yetersizliklere sahip yapıların dayanım ve davranışını iyileştirmede sağladığı katkıyı incelemek üzerinedir. Bu konularda yurt içi ve yurt dışı dergilerde çok sayıda yayınına ek olarak TUBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerinde yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. 2020 yılından itibaren DESUM çatısı altında üniversite sanayi iş birliği alanında çalışmaktadır.