Bizi takip edin
Diller tr en

Gaziantep Üniversitesi TARGET


target

İletişim Bilgileri

Merkez Ofis: Kızılhisar Mh.Burç Yolu Caddesi Gaziantep Teknopark Z-1,2,3,4 27310

Telefon: 0342 360 06 11 

target@gantep.edu.tr

http://ttotarget.com/

Teknoloji Transferi’nin bu kadar yeni bir kavram olduğu ülkemizde; Target TTO’nun neleri değiştirdiği ilk bakışta göze çarpmasa da göstergelere bakıldığında kalıcı bir değişimi ve bölge vizyonunu nasıl pozitif etkilendiği ortaya çıkmaktadır.

Target TTO, tam 3 yıldır kendi fonunu elde ediyor ve Gaziantep Üniversitesi’ne mali bir yükü olmadığı gibi önemli katkıları oluyor. Target TTO’nun faaliyetleri ile Girişimcilik ve Yenilikçilik Kültürü göstergelerinde Türkiye’de 7. sıraya yükselen Gaziantep Üniversitesinin yanında; Adıyaman Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi ve Gaziantep Teknopark’ın da teknoloji transfer faaliyetlerini iş anlaşmaları kapsamında koordine etmektedir.

Etki alanı günden güne genişleyen Target’in kurumsal yayını olan ‘Target Dergisi’ yayınlandığı 7 sayıda toplam 10.000’den fazla noktaya ulaştı, eğitim birimi olan Target Akademi’de ise eğitim alma süresi 15.000 adam-saati aştı. Kendi Üniversite-Sanayi İş birliği anlayışına göre; Sanayi ve Üniversite arasındaki güçlü bağlar için öğrencileri ‘Teknoloji Transfer Elçileri’ olarak konumlandıran Target, GAÜN İntörn Mühendislik Modeli uygulaması kapsamında 1500’ün üzerinde sahaya çıkan intörn öğrencinin oryantasyon eğitimlerini tamamladı.

Target, Gaziantep Ekonomi’sine katkı ve Ar-Ge/İnovasyon çalışmaları kapsamında; 2 milyon TL’yi aşan Üniversite Sanayi İş birliği iş hacmi ile bölge firmalarına milyonlarca lira fon getirdi. Teknoloji Geliştirme çalışmalarının proje düzleminde konumlandırılması önemsenerek, Proje Pazarlarında 700 Proje sahibi sunumu yaptı; Öğrenci ve Öğretim Elemanları Ulusal ve Uluslararası fonlara 300’ün üzerinde proje başvurusu gerçekleştirdi. Öğretim Elemanlarının araştırma çıktılarından 58 Patent Başvurusu yaptı ve bununla kalmayıp; teknolojilerden 2 tanesini ise firmalara lisanslama yoluyla ticarileştileştirdi ve başka 2 teknoloji için ise Risk Sermayesi Fonlarından yatırım alınmasını sağladı. Her zaman araştırma çıktılarının ekonomik döngüye kazanımı doğrultusunda Girişimcilik teşvik edildi ve bu çalışmalar 22 Öğretim Elemanı Teknoparklarda şirket kurdu veya hali hazırda kurulu şirketlere ortak oldu.

Target firmalara, girişimcilere ve araştırmacılara; ’Yaratıcı Fikirler’ etrafında teknoloji transferi ve teknoloji ticarileşme yoluyla ‘Ekonomik Fayda’ yaratmayı vaat ediyor. Target Olarak, Gaziantep ili dinamiklerine uygun çalışma ortamımız, uzmanlığımız ve deneyimimizle, henüz bizimle çalışma fırsatı bulamayan kitleleri de bizimle iletişime geçerek değişimi yakalamaya davet ediyoruz.

samet kürşat başol

Samet Kürşat Başol

Genel Müdür

sametkursat@ttotarget.com