Bizi takip edin
Diller tr en

GOSB Teknopark A.Ş.


gosb teknopark

İletişim Bilgileri

GOSB TEKNOPARK A.Ş

Gebze Organize Sanayi Bölgesi Kemal Nehrozoğlu Cd.  41400 Gebze Kocaeli/TÜRKİYE

Telefon: 0262 678 88 00

info@gosbteknopark.com

http://www.gosbteknopark.com/

http://blinktto.com/tr

GOSB Teknopark, üniversite sanayi iş birliğini en üst düzeye çıkararak ileri teknoloji kullanan veya üreten şirketlerin oluşumunu ve büyümesini desteklemek, mevcut kaynaklarını daha verimli kullanmalarını sağlamak ve yeni kaynak yaratılması amacıyla ileri teknoloji ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösterecek şirketlere Ar-Ge çalışmalarını yürütebilecekleri ortam ve destek sağlamak amacıyla 2003 yılında kurulmuştur.

Ana faaliyet alanı teknoloji ve teknopark işletimi olan Tefen ile Türkiye’nin önde gelen organize sanayi bölgelerinden biri olan GOSB ortaklığıyla kurulan GOSB Teknopark, 2005 yılında faaliyetine başlamıştır. Tefen Endüstri Parkları (%49,06) ile Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nin (%49,06) yanı sıra GOSB Teknopark ortakları arasında; Sabancı Üniversitesi (0,71), Kocaeli Üniversitesi (0,23), Gebze Ticaret Odası (0,47) ve Kocaeli Sanayi Odası (0,47) bulunmaktadır.

Genel teknopark oluşumlarının aksine üniversite yerine sanayi bölgesinde kurulması ve ortaklık yapısında üniversite payını oldukça az bir oranda barındırması GOSB Teknoparkı farklı kılmaktadır.

GOSB Teknoparkın amacı, sanayi ve üniversite iş birliğini ilerleterek, teknoloji ağırlıklı üretim ve girişimciliği desteklemek, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojileri benimsemeleri için elverişli bir ortam yaratmaktır. Bu ortamda tüm işletmelerin teknolojik bilgiyi ticarileştirebilen, katma değeri yüksek, kendi teknolojisini üreten, ihracata yönelik bir düzeye getirilmesi hedeflenmektedir.

40.000 m2 kapalı alana sahip GOSB Teknoparkın tüm fiziki ve çevre koşulları da Teknopark ’ta bulunan ileri teknoloji firmaların ihtiyaçları göz önüne alınarak, özel bir mimari tasarım ile oluşturulmuştur.

İnovasyon ve Ar-Ge'ye dayalı şirketlerin kurulmasını teşvik etmek üzere sunduğu destek hizmetlerinin yanı sıra, bu firmalara, yüksek nitelikli ofisler ile pilot tesis kurmak amaçlı 6m yüksekliği olan 315 m2 üretim alanı ve 10m yüksekliği olan 440 m2 üretim alanı da sağlamaktadır.

Blink TTO, 2013 yılında GOSB Teknopark bünyesinde Teknoloji Transfer Ofisi olarak kurulan, 2016 yılının başında gerek göz açıp kapama hızında dinamikliği gerekse de Business Link’i çağrıştıran BLINK ismini alan; Ar-Ge faaliyetleri sonucu ortaya çıkan ürünlerin ticarileştirilmesini sağlayan tüm süreçleri yöneten, sanayinin ihtiyacını analiz ederek katma değer verimliliğini ortaya çıkarmayı hedefleyen teknoloji transfer ofisidir.

tolga bildirici

Tolga BİLDİRİCİ

GOSB Teknopark Genel Müdürü

tolga@gosbteknopark.com

1970 yılında Konya’da doğan Tolga Bildirici, ortaokul lise eğitimini, Konya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nde tamamladığı lisans eğitimi sonrasında ABD’de bulunan Widener University’de mühendislik yüksek lisansı ve burslu olarak MBA eğitimine başlayarak, üniversitede asistan olarak görev aldı.

Mezuniyeti ardından bir süre ABD’de ilaç sektöründe çalışan Bildirici, 2002 yılında Türkiye’ye dönerek, kısa bir süre kimya sektöründe çalıştı. Bu görevinden kendi projelerini hayata geçirmek üzere ayrılarak Türkiye’nin ilk sanal ofis malzemeleri satış sitesi olan ofislink.com’u kurdu. Aynı dönemde Altı Nokta Körler Vakfı için Avrupa Birliği destekli görme kusurlular için web sitesi projesini hayata geçirdi.

2015 yılına kadar ağırlıklı olarak ithalat ve ihracat üzerine kendi firması üzerinden çalışan Tolga Bildirici, 2015 yılında, deneyimlerini paylaşmak üzere GOSB Teknopark TTO Direktörlüğü görevine başladı.

Bildirici GOSB Teknopark Genel Müdürü olarak devam etmekte, Teknopark bünyesinde çeşitli kurumlar için de mentorlük yapmaktadır. Teknopark bünyesindeki görevlerinin yanında, çeşitli üniversitelerde girişimcilik ve ekosistemi üzerine konuk olarak dersler vermekte, girişimci değerlendirme yarışma vb. etkinliklerde de mentor ve jüri üyesi olarak görev almaktadır.