Bizi takip edin
Diller tr en

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi


hmkü tto

İletişim Bilgileri

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Tayfur Sökmen Kampüsü Rektörlük Binası 1. Kat Alahan/HATAY (31034)

Telefon: 0 (326) 221-3317  Dahili: 14359 -14396

musigem@mku.edu.tr

https://www.mku.edu.tr/departments.aspx?birim=62

Üniversite ile kamu kuruluşları, sanayi, ticaret ve hizmet sektörleri arasındaki işbirliğini teşvik etmek, geliştirmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak, ulusal ve bölgesel bazda, ekonomik ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak mekanizmalar oluşturmak, yönlendirmek ve etkin bir kurumsal ortam sağlamak, Üniversitenin bilim, teknoloji ve insan kaynaklarına dair birikim ve tecrübelerini kamu/özel kurum ve kuruluşlarla paylaşarak uygulanabilir sonuçlar elde etmek merkezin amaçlarını oluşturmaktadır. Bu amaca yönelik olarak HMKU TTO, 5 Temel modülde çalışmalarını yürütmektedir.
     
murat tiryakioğlu

Doç. Dr. Murat TİRYAKİOĞLU  

Müdür

 

1971 yılında Nizip/Gaziantep'te doğan Murat TİRYAKİOĞLU, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde1993 yılında lisans öğrenimini bitirdikten sonra, 1997 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalı'nda yüksek lisans, 2004 yılında doktora öğrenimini tamamladı. 1997 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayata başlayan TİRYAKİOĞLU, aynı üniversitede 2008 yılında Yrd. Doç., 2015 yılında ise Doçent kadrosuna atandı ve halen aynı kadroda akademik hayatını sürdürmektedir. TÜBİTAK, HORİZON 2020 ve BAP kanalıyla desteklenmiş yirmiye yakın projede yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. Bu süreçte yirminin üzerinde uluslararası yayın, yirmi civarı ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıda bildirisi bulunmaktadır. Akademik yaşamı boyunda bölüm başkanlığı (6 yıl), fakülte kurulu üyeliği (muhtelif zamanlarda toplam 8 yıl), Fen Bilimleri Enstitüsü müdür yardımcılığı (üç yıl) gibi idari görevler de üstlenmiştir. 2020 yılından bu yana ise Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi TTO müdürlüğünü yürütmektedir. TİRYAKİOĞLU evli ve bir kız çocuğu babasıdır.
 
veli alpagut yavuz

Doç. Dr. Veli Alpagut YAVUZ

Müdür Yardımcısı

 

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Doç. Dr. V. Alpagut Yavuz, Rensselaer Polytechnic Institute’da, Mühendislik Bilimi alanında doktora derecesine sahiptir. Üniversitenin farklı birimlerinde çeşitli seviyelerde yöneticilik görevleri üstlenmiştir. AB, ILO, EBRD ve IOM gibi uluslararası kurum destekli girişimcilik, yerel kalkınma ve mesleki eğitim konularındaki projelerde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Ayrıca, TOBB ve DOĞAKA destekli ulusal projelerde danışman ve eğitmen olarak faaliyetler gerçekleştirmiştir. Akademik çalışmalarını grup ve bireysel karar verme alanında yürütmektedir. Halen Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, İşletme Bölümü, Sayısal Yöntemler Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.