Bizi takip edin
Diller tr en

İstanbul Anadolu Yakası OSB


iayosb logo

İletişim Bilgileri

Aydınlı İstanbul AYOSB Mahallesi 5. Sokak No:2 34953 Tuzla/İstanbul

Telefon: 0216 593 00 00

info@iayosb.com

http://iayosb.com

1986 yılı itibariyle “Sınırlı Sorumlu Mermerciler Organize Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi” olarak kurulan İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi 13.10.2000 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığımızın onayı ile Tuzla Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi (TMOSB) tüzel kişiliğini kazandı.

Bölgemizin İhtisas OSB‘den Karma OSB’ye dönüşmesi nedeniyle unvan değişikliği talebimiz, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’mızın 18.10.2011 tarih 02488 sayılı yazısıyla onaylanarak Tuzla Mermerciler OSB olan unvanımız ise; İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi olarak değişti.

İstanbul ilindeki 8 organize sanayiden biri olan İAYOSB, Anadolu yakasında 79 hektar üzerine kurulmuş 153 Sanayi parseli 9000 çalışanı ile ağırlıklı metal sektörü olmak üzere Kimya, Plastik ve Gıda sektörlerinde üretim yapan firmalardan oluşmaktadır.

Bölgemiz 153 sanayi, 2 ticari ve 4 adet sosyal tesis parseli ile yapılaşmasını yüzde 95 oranında tamamlamıştır. %5 oranındaki parsellerin %3’ü inşaat ve %2’si ise proje aşamasındadır. Faaliyette bulunan sanayiciler arasında yabancı sermayeli firmalar da bulunmaktadır

ayla dev

Ayla DEV

OSB Bölge Müdürü

ayla.dev@iayosb.com

1966 doğumlu olan Ayla DEV 1991 yılında İnşaat mühendisi olduktan sonra 18 yıl boyunca Pendik Belediyesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü Kontrol Mühendisi, Park ve Bahçeler Müdür Muavini, Fen İşleri Müdürlüğü Müdür Muavini, Pendik Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Danışmanlığı gibi çeşitli kademelerde yönetici olarak çalışmıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı A grubu iş güvenliği Uzmanı sertifikasına da sahip olan Dev, Kızılay vb. sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almaktadır. Ayla DEV, T.C Sulh ve Ceza Mahkemelerinde bilirkişi görevinin yanında halen İstanbul Anadolu Yakası OSB Bölge Müdürü olarak çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen DEV evli ve 3 çocuk annesidir.