Bizi takip edin
Diller tr en

İstanbul Ticaret Üniversitesi - Ticaret TTO


ticaret tto

İletişim Bilgileri

Örnektepe Mah. İmrahor Cad. No: 88/2 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 444 0 413

tto@ticaret.edu.tr

http://tto.ticaret.edu.tr/

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulmuş olup bünyesinde 6 Fakülte (İşletme, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım, İnsan ve Toplum Bilimleri, Hukuk, İletişim Fakülteleri), İngilizce Hazırlık Bölümü ve 5 Enstitü (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Dış Ticaret, Finans, İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüleri) ile uygulama ve araştırma merkezleri yer almaktadır. Üniversitemiz, bilgi ve teknolojinin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ekonomik değere dönüştürülerek ticarileştirilmesine büyük önem vermektedir. 2016 yılında kurulan Ticaret TTO; Tanıtım ve Bilgilendirme, Proje Destek, Üniversite-Sanayi İş birliği, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Girişimcilik ve Şirketleşme birimlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Birimlerde yürüttüğümüz faaliyetlerimizle akademisyenlere, öğrencilere, araştırmacılara, şirketlere, girişimci ve girişimci adaylarına hizmet sunmakta, kişi ve kurumlar arasında köprü görevi üstlenmekteyiz.

abdül halim zaim

Prof. Dr. Abdül Halim Zaim

Rektör Yardımcısı / Ticaret TTO Koordinatörü

azaim@ticaret.edu.tr

İstanbul Ticaret Üniversitesinde Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü, Prof. Dr. Abdül Halim Zaim,  Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü yapmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım, Siber Güvenlik, Adli Bilişim, Optik Ağlar, Telekomünikasyon ve Haberleşme, alanlarında çalışmalar yürüten Prof. Dr. Abdül Halim Zaim’in ulusal ve uluslararası yayınları mevcuttur.  Liseyi 1988 yılında Saint-Benoit Fransız Erkek Lisesinde tamamlamış, lisans derecesini 1993’te Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümünden almıştır. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne Araştırma Görevlisi olmuştur. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde yüksek lisansını tamamlamış, 2001 yılında da North Carolina State University (NCSU) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Doktora sırasında Alcatel USA’de bir buçuk yıl üst seviye araştırmacı olarak görev yapmıştır. 2001-2002 yılları arasında bir yandan NCSU Bilgisayar Bilimleri Bölümünde Adjunct Professor olarak görev yapmış, aynı zamanda Microchip Center of North Carolina(MCNC)’da Araştırmacı olarak çalışmıştır. 2002 yılında, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne geri dönmüş, 2003 yılında burada Yar. Doç., 2004’te Doçent, 2010 yılında da Profesör unvanlarını almıştır. Telecom SudParis, Freie University gibi çeşitli üniversitelerle projeler yürütmüş, ondan fazla projede yürütücü olarak görev yapmış, onlarca doktora ve yüksek lisans tezi yönetmiştir.

 
mehmet özgür yaran

Mehmet Özgür Yaran

Üniversite-Sanayi İş Birliği Uzmanı

oyaran@ticaret.edu.tr

Yakın Doğu Üniversitesi, Ekonomi Lisans eğitimini 2009 yılında, Kadir Has Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans eğitimini 2011 yılında, ikinci yüksek lisansını New Jersey Eyalet Üniversitesi Rutgers’da Kamu Yönetimi alanında 2015 yılında tamamlamıştır. Doktora çalışmalarını burslu olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi, Finansal Ekonomi alanında devam etmektedir.2009 yılında itibaren ulusal ve uluslararası hibe projelerinin hazırlanmasında görev alan Mehmet Özgür Yaran, Ticaret TTO bünyesinde, Üniversite-Sanayi ve Sanayi-Sanayi İşbirliklerinin kurulması ve geliştirilmesi, yeni ürün ve teknolojilerin ekonomiye kazandırılmasına yönelik olarak araştırmacıların Ar-Ge faaliyetlerinin desteklenmesi, uygulamaya geçirilmesi konularında görev almaktadır.