Bizi takip edin
Diller tr en

Kadir Has Üniversitesi İNEO


ineo tto

İletişim Bilgileri

Kadir Has Üniversitesi Kadir Has Kampüsü 34083 Cibali İstanbul

Telefon: 0212 533 65 32

bilgi@khasineotto.com

http://www.khasineotto.com/

Kadir Has Üniversitesi iNEO TTO, üniversiteyle sektörden firmalar arasında proje ve Ar-Ge iş birlikleri, fikri mülkiyet ve lisanslama ve girişimcilik konularında köprü görevi gören, tüm bu çalışmalarda ilgili faaliyetlerin üniversiteye, sektöre ve ülke ekonomisine yönelik faydaya dönüşmesi yönünde kolaylaştırıcı, hızlandırıcı ve sorun çözücü rol alan dinamik ve yeni nesil bir TTO’dur.

Araştırma, İnovasyon, Teknoloji Transferi ve Girişimcilik kavramları, kurucusu Kadir Has’ın kişiliğinden kaynaklanan ilhamla, Kadir Has Üniversitesi’nin kurulduğu 1997’den bugüne kadarki gelişiminde doğal bir rol oynamıştır. Üniversitenin yeni nesil bir araştırma üniversitesi olma hedefi doğrultusunda öğrenci, akademisyen, çalışan ve mezunlardan oluşan eko-sistemin araştırma, yenilikçilik, teknoloji ve girişimciliğe ilişkin farkındalıklarını arttırmak, bunları etkin birer araç olarak kullanabilmelerini sağlayarak ortaya çıkacak katma değeri yüksek ürün ve hizmetler sayesinde ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak aynı zamanda iNEO’nun temel görevidir. 2016 yılında Tübitak 1601 desteğiyle kurulan iNEO TTO Kadir Has Üniversitesi Ar-Ge Kaynakları Direktörlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

didem türköz

Didem TÜRKÖZ

TTO Yöneticisi

didem.turkoz@khas.edu.tr

Didem Türköz 1971 yılında doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümünde 1993 yılında tamamladı. 1993 – 2015 yılları arasında üretim planlama, kalite güvence, pazarlama, digital medya yönetimi konularında farklı sektörlerden çok sayıda şirkette ekip üyesi, yönetici ve danışman olarak görev yaptı. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi iNEO TTO’nun kurucu ekibinde Üniversite – Sektör İş Birliği Yöneticisi olarak görev aldı. 2019 yılından bu yana iNEO TTO Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.