Bizi takip edin
Diller tr en

Kapadokya Teknopark


kapadokya

İletişim Bilgileri

2000 Evler Mah. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kampüsü Kapadokya Teknopark Binası B Blok 1. Kat Merkez/NEVŞEHİR

Telefon: 0384 215 02 14

info@kapadokyateknopark.com.tr

https://www.kapadokyateknopark.com.tr/

4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasası kapsamında Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirket kurulumu 19 Şubat 2018 gerçekleşmiştir. 2 Temmuz 2018 yılında Kapadokya Teknopark bünyesinde ilk girişimciye yer tahsis edilmesi ile faaliyete geçmiştir. Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark); üniversitelerin, araştırma kurumlarının ve sanayi kuruluşlarının aynı ortam içerisinde araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını sürdürdükleri, katma değerli ürünler ortaya çıkardıkları, birbirleri arasında bilgi ve teknoloji transferini gerçekleştirdikleri; akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği organize araştırma ve iş merkezidir.

bilgin yazlık

Dr. Bilgin YAZLIK

Genel Müdür

bilginyazlik@nevsehir.edu.tr

1983 yılında Van’da doğdu. Van Atatürk Lisesi’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra Erciyes Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünü 2005 yılında bitirdi. Aynı yıl Erciyes Üniversitesi’nde Uzman ve Erciyes Teknopark ‘ta Proje ve Teknik İşler Sorumlusu olarak göreve başladı. 2008 yılında Erciyes Üniversitesi’nde Elektrik – Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladı, 2009 yılında aynı bölümde doktora eğitimine başladı. Erciyes Teknopark ’ta kesintisiz olarak çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra 2014 yılında Genel Müdür olarak atandı. Bu görevi 2019 yılı Ekim ayına kadar devam ettirdi. 2019-2020 yıllarında Van Teknokent Genel Müdür olarak çalıştı, BiGG uygulayıcı kuruluş desteği ve ABD Dışişleri Bakanlığı destekli Patent Growth projelerini yürütücü olarak uyguladı. Halihazırda Kapadokya Teknopark ‘ta Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

 
pakize yeşiltaş

Pakize YEŞİLTAŞ

Uzman

pyesiltas@kapadokyateknopark.com.tr

1995 yılında Kayseri’de doğdu. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, İktisat Lisans eğitimini 2018 yılında, 2021 yılında aynı üniversite de İktisat Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2021 yılı Dr. Eğitimi için hazırlık yapmaktadır. 2017 yılında Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.’nde Proje Geliştirme Uzman Yardımcısı ve Muhasebe Sorumlusu olarak göreve başladı. 2018 yılı itibariye Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklar Uzmanı olarak görevi devam etmektedir. 2020 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Bilgi ve Dokümantasyon Birim temsilciliğini yürütmektedir. 2017 yılında ‘’Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. de Bitki Sağlığı Teşhis ve Analiz Laboratuvarı Kurulumu Fizibilite Raporu’’ ve “Strengthening the Collaboration between Higher Education and Business World:Sharing the Experiences” Araştırmacı uzman olarak görev almıştır. İmalat Sektöründe Uygulamalı Yalın Üretim Teknikleri ile Yalın Liderlik Eğitimi, ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyon ve Dokümantasyon Eğitimi, Başlangıç Düzeyi Kodlama Eğitimi, Nevşehir İmalat Sanayi İşletmelerinin Kurumsal Yapısının Sürdürülebilir Sürece Sokulması Eğitimi ve projelerinde görev aldı.