Bizi takip edin
Diller tr en

Konya Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi


konya teknik ünv.tto

İletişim Bilgileri

Akademi Mah. Yeni İstanbul Cad. No:235/1, Selçuklu/KONYA

Telefon: 0332 205 12 05

tto@ktun.edu.tr

https://www.ktun.edu.tr/tr/Birim/Hakkimizda/?brm=qJ4MyvGOiriXu3VSDsWXug==

Rektörlük çatısı altında Müdürlük ve Yönetim Kurulu ile oluşturulan Konya Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KTÜN TTO) Kasım 2020’de kurulmuş ve Gelişim yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitede akademik birikime dayalı olarak üretilen bilginin iş dünyasına aktarılmasını sağlayarak Üniversite – Sanayi işbirliğini artırmak, TÜBİTAK, KOSGEB Proje desteklerine dair danışmanlık hizmeti, fikri ve sınai mülkiyet portföyünün geliştirilmesi, yönetilmesini alanlarında hizmet sunmaktadır. Bunun yanı sıra, ulusal ve uluslararası eğitim ve bilgilendirme toplantıları ile bölgesel düzeyde inovasyona dayalı bir ekosistem oluşturmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir. 

mehmet yıldırım

Doç. Dr. Mehmet YILDIRIM

KTÜN TTO Müdürü

myildirim@ktun.edu.tr

1981 yılında Konya Ereğli’de doğmuştur. Lisans eğitimini 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden 2014 yılında almıştır. Doktora eğitimi sırasında 1 yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Northwestern Üniversitesinde süperalaşımlar üzerine araştırmalar yapmıştır. Nisan 2015 tarihinde itibaren Selçuk Üniversitesi yeni ismi ile Konya Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmekte olup 1 Nisan 2021 tarihinde Doçent unvanı almıştır. 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren Konya Teknik Üniversitesi TTO Müdürü olarak görev yapmaktadır.

sercan yağmur

Arş. Gör. Dr. Sercan YAĞMUR

KTÜN TTO Müdür Yardımcısı

syagmur@ktun.edu.tr

1989 yılında Yozgat'ta doğdu. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini 2012 yılında birincilikle tamamladı. Mezun olduktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Halen Konya Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Bu süreçte 2016 yılında Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden Yüksek Lisans derecesini aldı. 2021 yılında ise Konya Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden Doktora derecesini aldı. Akademik görevine ek olarak 2021 Ekim ayından bu yana Konya Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ofisin üniversite-sanayi iş birliği faaliyetlerinden sorumludur.