Bizi takip edin
Diller tr en

Manisa AR-GE ve Tasarım Merkezleri İşbirliği Platformu


matip

İletişim Bilgileri

Telefon: 0236 201 20 48

matip@cbu.edu.tr

 

Fikir aşaması 2017 yılında ÜSİTEM tarafından başlatılan bu Platformun amacı; Manisa’daki merkezlerin AR-GE, tasarım ve yenilik esaslı projelerinin kapsamlarının genişletilmesine, AR-GE ve tasarım altyapısının geliştirilmesine, AR-GE ve tasarım personeli niteliğini artırılmasına katkı sağlamak olarak belirlendi. Platform ayrıca; merkezler arası işbirliği ağı oluşturmak ve çalışmaları koordine etmek, ortak sorunlara ortak çözümler yaratmak, AR-GE, tasarım ve yenilik içerikli projelerin çıktılarını geliştirmek, fikri ve sınai mülkiyet kapasitelerini artırmak, eğitim, çalıştay, ilerleme/gelişme raporları hazırlamak ve konferanslar düzenlemek, merkezler ile Manisa Teknokent şirketlerinin proje bazlı işbirlikleri yapmasını sağlamak, işbirliği – güç birliği kültürünü geliştirmek için çalışması amaçlanmaktadır. Platformumuzun imza töreni 30 Ocak 2019 tarihinde 15 AR-GE ve Tasarım Merkezi ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

metin nil

Dr. Metin NİL

Yönetim Kurulu Başkanı

(1973,İzmir) Metin Nil Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme bölümünden 1995 yılında mezun oldu. 1997 yılında yüksek lisansını tamamladı. Ege Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinde Doktorasını tamamlamak üzeredir. Doktora konusu OLED ekranlar üzerinedir. Kariyerine üniversitede araştırma görevlisi olarak başlamıştır.  Ardından Tübitak Ulusal Metroloji Enstitütüsünde araştırmacı olarak çalışmıştır. 2001 yılından bu yana Vestel Elektronik Arge bölümünde araştırmacı ve yönetici olarak çalışmaktadır. Dr. Metin Nil sektör ile ilgili derneklerde Yönetim kurulu üyelikleri yapmaktadır.  Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 
ferit simsaroğlu

Ferit SİMSAROĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

f.simsaroglu@tirsankardan.com.tr

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur.1993-2014 yılları arasında iki ayrı otomotiv ana sanayiinde araç gövdesi ve araç mekaniği alanında tasarım ve analiz çalışmalarında görev almıştır. 2014 yılında Tirsan Kardan A.Ş. şirketinde göreve başlamış, Ar-Ge Merkezi kurulması çalışmalarında etkin görev ve sorumluluk almıştır. Ar-Ge Müdürü olarak Ar-Ge Merkezi faaliyetleri, fikri haklar süreci, ileri mühendislik analizleri ile malzeme tabanlı kardan mili geliştirme çalışmalarını yürütmektedir.