Bizi takip edin
Diller tr en

Samsun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi


Samsun TTO

İletişim Bilgileri

Gürgenyatak, Canik Yerleşkesi Gürgenyatak Mahallesi, Merkez Sk. No:40-2 D:1, 55080 Canik/Samsun

Telefon: 0 362 313 00 55  Dahili: 2603

tto@samsun.edu.tr

http://tto.samsun.edu.tr

Samsun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi 2019 yılında Samsun Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı bir Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak kurulmuştur.

Misyonunu “Samsun Üniversitesi’nde gerçekleştirilen AR-GE faaliyetlerini ve akademik çalışmaları, bölge kalkınmasına ve rekabetçiliği arttırmak üzere projeler ve işbirlikleriyle teknolojik ve ekonomik değere dönüştürmek, etkin bir üniversite sanayi işbirliği geliştirmek ve girişimcileri destekleyen ve geliştiren bir inovasyon ekosistemi oluşturmak ve etkin bir teknoloji transfer hizmeti sunmak.” olarak belirleyen Samsun TTO, “Ulusal ve uluslararası alanda tanınır, inovasyon, üretim ve toplumsal fayda odaklı işleri ve işbirliklerini destekleyen, inovasyon ekosisteminin önemli bir aktörü olan bir başvuru merkezi ve rehber TTO olmak.” vizyonunu benimsemektedir.

Samsun TTO, proje geliştirme, iş geliştirme ve kamu, üniversite, sanayi  işbirlikleri konusunda tecrübeli ekibiyle dış kaynaklı proje geliştirme, ulusal ve uluslararası destek programları konusunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti sağlama, bilgilendirme amaçlı etkinlikler düzenleme, akademisyenler ve sanayiciler arasında işbirliği oluşturma ve birlikte proje geliştirme kültürünü yerleştirme, ulusal ve uluslararası işbirlikleri oluşturma, girişimciliği teşvik etme ve fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda araştırmacılara ve işbirliği yaptığı sanayicilere yönelik danışmanlık hizmeti verme amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

cumhur Türk

Doç. Dr. Cumhur Türk

Müdür

cumhur.turk@samsun.edu.tr

Türk, Samsun Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanları arasında bilim iletişimi, modelleme ve dijital kültür konuları yer almaktadır. Üniversitelerin teknoloji transferi alanındaki çalışmalarına önem veren Türk, ulusal ve uluslararası pek çok projede yürütücü, araştırmacı ve eğitmen olarak görev almıştır. Samsun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne 2019 yılında kurucu müdür olarak atanan Türk, halen müdürlük görevini yürütmektedir.

 
Müberra Genç

Öğr. Gör. Müberra GENÇ

TTO Müdür Yardımcısı

muberra.genc@samsun.edu.tr

Lisans öğrenimini 2006 yılında ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde, Yüksek Lisansını ise 2009 yılında ise ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrasya Çalışmaları bölümünde tamamlamıştır. 2008 yılından itibaren çeşitli meslek kuruluşları, kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarında Proje Yönetimi ve Dış Ticaret konusunda deneyim kazanmıştır. Samsun2da hazırlanan ve uygulanan pek çok majör projenin hazırlık ve yönetim süreçlerinde yer almıştır.

2019 yılından itibaren Samsun Üniversitesi TTO Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmektedir. TTO’nun birinci, ikinci ve üçüncü modüllerini yürütmektedir. Beşinci modül kapsamında ise altyapı ve operasyon planlamalarını sürdürmektedir.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünde doktora öğrenimine devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.