Bizi takip edin
Diller tr en

Vitra İnovasyon Merkezi


vitra

İletişim Bilgileri

4 Eylül Mah. Osman Rusçuk Cad. No:15 11300 Bozüyük-BİLECİK

Telefon: 0228 314 04 00

www.eczacibasi.com.tr

 

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, başta yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında olmak üzere, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından biridir.

VitrA, Artema, Engers, Villeroy&Boch, Burgbad ve İntema markalarıyla hizmet veren, sektöründeki en geniş ürün yelpazesine, üretim ve satış ağına sahip Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, yarım asrı aşan deneyimiyle, banyo ve karo ürünlerinin toplamında Türkiye’de pazar liderliğini elinde bulundurmaktadır. Banyoda kullanılan tüm ürünleri tasarlayıp üretebilen Grubun yıllık üretim kapasitesi; 5 milyon seramik sağlık gereci, 37,5 milyon m2 seramik kaplama malzemesi, 3 milyon armatür, 350 bin küvet ve duş teknesi, 340 bin modül banyo mobilyasından oluşmaktadır. Cirosunun %70’ini Türkiye’nin dışındaki 75’ten fazla ülkeden sağlarken, 2018 yılı toplam ihracat rakamının %52'sini tek başına karşılamıştır.  Üretim kapasitesi ile VitrA, seramik sağlık gereçleri üretiminde dünyada 12. Sıradadır. Bilecik/Bozüyük’teki SSG fabrikamız dünyada tek çatı altında üretim yapan en büyük kapasiteye ve kapalı alana sahip fabrika unvanını taşımaktadır.

Kurumsal stratejisinin temeline inovasyon konusunda etkin rol oynamayı, katma değerli ürün ve hizmet üretimine destek olmayı koyan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, inovasyona yönelik çalışmalarını Bozüyük’teki Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Ar-Ge Merkezi’nde sürdürmektedir. Merkezde grubun tüm markalarının rekabet gücünü arttıracak yeni ürün, malzeme, süreç ve teknolojiler araştırılarak hayata geçirilmektedir. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Ar-Ge Merkezi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 4 Mayıs 2011 tarihinde Ar-Ge Merkezi belgesini almış ve o tarihten itibaren inovatif ve sürdürülebilir Ar-Ge çalışmalarına hız vermiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2016 yılı Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Ar-Ge Merkezi, üst üste 5. kez cam ve seramik sektörünün en başarılısı seçilmiştir. 2016 yılında tüm ar-ge merkezleri genelinde Türkiye'nin en başarılı ikinci Ar-Ge Merkezi seçilen firma; 2018 Yılı performans endeksi sonuçlarına göre 76-250 araştırmacı sayısına sahip olan D grubu kategorisinde ve 2020 Yılı 51-75 araştırmacı sayısına sahip olan kategoride birinci Ar-Ge Merkezi seçilmiştir.

EYAP, akıllı ürünler ve IoT uygulamaları ile ilgili Ar-Ge çalışmaları yapmak ve teknoloji ekosistemine daha yakın olmak amacı ile 2015 yılında Teknopark İstanbul Şubesi’ni (SCTLab., Smart Connected Technologies Lab.) kurmuştur. Teknopark İstanbul şubesi Bozüyük’teki AR-GE merkezine bağlı uydu birim şeklinde kurgulanmış olup, bünyesinde gerçekleştirilen AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkan teknolojiler ve ürünler VitrA/ARTEMA markası ile pazara sunulmaktadır. Bu sayede, EYAP akıllı ürünler geliştirme ve ticarileştirme konusunda yetkinliğini her geçen gün arttırmaktadır.

boğaç şimşir

 

Boğaç Şimşir

İnovasyon Direktörü

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu

                     

1970 yılında doğan Boğaç Şimşir, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Şimşir, 1994 yılında South Florida Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimini tamamladı. İş yaşamına 1995 yılında GM Delphi’de Proje Ürün Geliştirme Mühendisi olarak başlayan Şimşir, 1996-1998 yılları arasında Hyundai Motor Şirketi’nde Montaj Fabrikası Üretim Sorumlusu olarak çalıştı. 1998-2003 yılları arasında Ford Otomotiv’de Ürün Geliştirme Gövde Mühendisliği Şefi olarak görev yapan Şimşir, 2003-2006 yılları arasında Arçelik’te Araştırma Geliştirme Uzmanı olarak çalıştı. Şimşir, 2006-2013 yılları arasında kurucu ortağı olduğu maybe Tasarım’da Mühendislik Yöneticisi olarak görev aldı. Son olarak BOxER Tasarım ve Strateji kuruluşunda Kurucu Ortak ve Mühendislik Yöneticisi olarak görev yapan Boğaç Şimşir, Şubat 2014’ten bu yana Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun İnovasyon Direktörlüğünü yürütüyor.