Bizi takip edin
Diller tr en

VSY Biyoteknoloji ve İlaç Sanayi A.Ş.


vsy

İletişim Bilgileri

VSY Biotechnology Değirmenyolu Caddesi Çetinkaya Sokak Varlıbaş Center No:22 34752 İçerenköy/İstanbul

Telefon: 0216 573 47 47

 info@vsy.com.tr

 https://vsy.com.tr

Kökeni 1997 yılına dayanan VSY Biotechnology; kurulduğu ilk günden itibaren Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Firma; T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Biyoteknoloji Ar-Ge Merkezi’ne sahiptir. Ar-Ge Merkezi ile yenilikçi ürünler projelendiren, tasarlayan ve üretimini gerçekleştiren VSY Biotechnology; 55’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirerek, Türkiye biyoteknoloji ihracatının yarısından fazlasını tek başına yapmaktadır. VSY Biotechnology’nin İstanbul Ataşehir ve Tuzla’da fabrikaları bulunmaktadır. Biyoteknoloji AR-Ge Merkezi de Tuzla’dadır. Bunlarla birlikte Ataşehir’de bir de Genel Merkezi mevcuttur. VSY Biotechnology ilk olarak 2009 yılında geliştirdiği göz içi lensi ile TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından 2010 yılında düzenlenen 9. Teknoloji Ödülleri’nde Büyük Teknoloji Ödülü’nün sahibi olmuştur. Trifokal+ EDOF teknolojisi ile sürekli görüş sağlayan göz içi lensi AcrivaUD Reviol Tri-ED markası ile 2016 Yılında Teknoloji Ödülü’ne layık görülmüştür. Avrupa’nın en iyi şirketlerinin değerlendirildiği European Business Awards ödüllerinin ’The ELITE Award’ etabında 2016 Yılının Büyüme Stratejisi Kategorisinin Türkiye Şampiyonu olmuştur. Ayrıca İnovaLİG 2016 Ödülleri’nin İnovasyon Sonuçları Kategorisi’nde de birincilik kazanmıştır. VSY Biotechnology; insan vücuduyla yüzde 100 uyumlu olan biyoteknolojik ürün; viskoelastik’i de üretmektedir. Viskoelastiğin çeşitli formlarına sahip ürünler; hem göz hem de ortopedi fizik tedavi & rehabilitasyon alanlarına sunulmaktadır.

 VSY BIOTECHNOLOGY TARAFINDAN ALINAN ÖDÜLLERDEN BAZILARI

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından düzenlenen 12. Teknoloji Ödülleri'nde; her mesafeden kesintisiz görüş sağlayan Acriva Reviol Tri-ED göz içi lensi ile Türkiye Birincisi oldu. İnovaLİG 2016 Yarışması'nda “İnovasyon Sonuçları Kategorisi”nin Türkiye Birincisi oldu. Avrupa'nın en iyi şirketlerinin belirlendiği European Business Awards Yarışması'nın "The ELITE Award" etabında Büyüme Stratejisi Kategorisi'nin Türkiye birincisi oldu. VSY Biotechnology Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) öncülüğünde gerçekleştirilen satış geliri artış hızına göre en hızlı büyüyen 100 şirket arasına girerek TOBB Türkiye 100 Ödülü'nün sahibi oldu.

ercan varlıbaş

Dr. Ercan VARLIBAŞ

CEO, Yönetim Kurulu Başkanı

evarlibas@vsybiotechnology.com

Çocukluğundan itibaren biyoloji, biyoteknoloji ve medikal sistemlere olan ilgisi Dr. Ercan Varlıbaş'ı lise yıllarında biyolojiye ve tıp bilimine yönlendirdi. İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 6 yıl öğrenim gören Dr. Ercan Varlıbaş, daha sonra 4 yıl göz ihtisası yaptı. Eğitiminin ardından hekimlik mesleğini yapmadı; 1997 yılında VSY'yi kurdu. Kuruluşunun ilk yıllarında ithalata ağırlık verdi; dünyanın önde gelen şirketlerinin temsilciliklerini alarak Türkiye'yi göz alanındaki teknolojik ürünlerle tanıştırdı. VSY Biotechnology 2009'da katarakt ameliyatlarında kullanılan biyoteknolojik göz içi lens üretimine başladı. VSY Biotechnology; Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı ilk ve tek Biyoteknoloji Ar-Ge Merkezi'ne sahiptir. Firma kapsamında Ar-Ge Merkezi bünyesinde 70 olmak üzere şirket dâhilinde toplam 300'ün üzerinde kişi istihdam etmektedir. Dr. Ercan Varlıbaş, İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi'nin (İSEK)Yönetim Kurulu'nda bulunmaktadır. Dr. Varlıbaş aynı zamanda Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) üyesidir.