KOÇ ÜNİVERSİTESİ APGTTD


koç

İletişim Bilgileri

APGTTD, Rumelifeneri Yolu 34550 Sarıyer, İstanbul

Telefon: 0212 338 12 77

tto@ku.edu.tr

https://tto.ku.edu.tr

Koç Üniversitesi Araştırma ve Proje Geliştirme (APG) Direktörlüğü, 2009 yılında Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcılığı’na bağlı olarak kurulmuştur. 2013 yılı başından itibaren yeni bir yapılanmaya giderek ve Araştırma, Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Direktörlüğü (APGTTD) adıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Misyonumuz; Tüm paydaşlarımızın fikri ve sınai mülkiyet hakları, teknoloji transferi, destek mekanizmaları konusundaki farkındalığını arttırmak; Sanayiyle ortak yeni projeler geliştirmek, uzun süreli işbirlikleri oluşturmak, araştırma sonuçlarının sanayiye entegre etmek; Üniversitemizin destek fonlarından azami ölçüde yararlanmasını sağlamak; Öğrencileri, öğretim üyelerini girişimcilik konusunda desteklemek, girişimcilik ortamını sağlamak; Fikri ve sınai mülkiyet haklarının etkin bir şekilde yönetimini sağlamaktır.

ebru tan

Ebru TAN

Araştırma Proje Geliştirme ve Teknoloji Transferi Direktörü

etan@ku.edu.tr

1985 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1989 yılında lisans, Florida Üniversitesi’nden de 1993 yılında İşletme alanında yüksek lisans (M.B.A) derecesi almıştır. Ekim 2009 yılından beri Koç Üniversitesi’nde Araştırma Proje Geliştirme ve Teknoloji Transferi Direktörü olarak görev yapmaktadır. Mart 2002- Eylül 2009 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde Kurumsal İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapmıştır. Koç Üniversitesi’ne katılmadan önce, çalıştığı kurumlar Şark Sigorta, Florida Üniversitesi, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Chemical Bank ve BNP AK Dresdner Bank A.Ş.’dir. Bu kurumlarda araştırma ve kurumsal pazarlama alanlarında görev yapmıştır. Üniversite sanayi iş birliği, proje geliştirme, proje yönetimi, müzakere ve ilişki yönetimi, mali tablo analizi, sektör analizi ve raporlaması uzmanlık alanları arasındadır.

 
berke turgay

Berke Turgay GEZER

Üniversite Sanayi İşbirliği Uzmanı

bgezer@ku.edu.tr

Yıldız Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden 2002 yılında Lisans, 2009 yılında Lisans üstü derecesi almıştır. Haziran 2018 tarihinden itibaren Koç Üniversitesi Araştırma Proje Geliştirme Teknoloji Transfer Direktörlüğü’nde Üniversite-Sanayi İş birliği Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Koç Üniversitesi’ndeki görevinden önce 2011 – 2018 yılları arasında İstanbul Sanayi Odası’nda Mühendis göreviyle Üniversite-Sanayi İş birliği, Ar-Ge ve İnovasyon, Girişimcilik alanında çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2009-2010 yılları arasında Eczacıbaşı Lincoln Electric Askaynak firmasında Kalite Denetim ve Geliştirme Uzman Yardımcılığı görevini yürütmüştür.