Bizi takip edin
Diller tr en

ARİNKOM TTO (Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi TTO)


arinkom 

İletişim Bilgileri

  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

  Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi 1. Kat 26470, Tepebaşı Eskişehir - Türkiye

  Telefon: 0 222 335 0 886

  arinkom@anadolu.edu.tr

  ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  Eskişehir Teknik Üniversitesi ARİNKOM TTO Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü İleri Teknolojiler 

  Uygulama ve Araştırma Merkezi 1. Kat 26555 Tepebaşı, Eskişehir - Türkiye

  Telefon: 0 222 321 35 50 - 7330

  arinkom@eskisehir.edu.tr

  https://arinkom.anadolu.edu.tr/

13 Mart 2013 tarihinde Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Birimi olarak kurulan ARİNKOM TTO, 2014 yılı Ocak ayından itibaren TÜBİTAK 1513 programı destekli bir arayüz olarak faaliyet göstermektedir. 2018 yılından bu yana da Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesinin Teknoloji Transfer Ofisi olarak hizmetlerini sürdüren ARİNKOM TTO, hem Yunus Emre Kampüsü hem de İki Eylül Kampüsü’ndeki ofisleri ile çalışmalarını devam ettirmektedir.

ARİNKOM TTO’nun temel amacı Eskişehir ve bölgesindeki araştırma, teknoloji geliştirme, inovasyon ve teknoloji tabanlı girişimcilik faaliyetlerine ivme kazandırmak ve bağlı olduğu Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesinin teknoloji transfer ve bilginin ticarileşme potansiyelinin bölge, ülke ve dünya yararına en iyi şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

Hasan Murat Ertuğrul

 

Prof. Dr. Hasan Murat ERTUĞRUL

ARİNKOM TTO Yöneticisi

  Prof. Dr. Hasan Murat Ertuğrul, 2003 yılında Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. Doktorasını Hacettepe Üniversitesi SBE İktisat Bölümünde tamamlayan Dr. Ertuğrul, 2006-2022 yılları arasında Hazine ve Maliye Bakanlığında çalıştı ve 2018-2022 yılları arasında T.C. İtalya Büyükelçiliğinde Ekonomi Müşaviri olarak görev yaptı. Dr. Ertuğrul, makroekonomik modelleme, oynaklık modellemesi, öngörü, para ve maliye politikası konularında çalışmaktadır.
 
rabia taş

       Rabia TAŞ

 ARİNKOM TTO Yönetici Yrd.

 rabiatas@anadolu.edu.tr  rabiatas@eskisehir.edu.tr

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Uluslararası ilişkilerde iletişim ve koordinasyon alanında 10 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ulusal ve uluslararası hibe destek programları kapsamında proje yazımı ve yönetimi tecrübesi bulunmaktadır. 2018 yılında Alliance of Technology Transfer Professionals (ATTP) tarafından verilen Registered Technology Transfer Professionals (RTTP) sertifikasını almaya hak kazanmıştır. TÜBİTAK Bilgi Çoğaltıcısı olarak faaliyet göstermektedir. 2019 yılı TTGV Dr. T. Fikret Yücel Ödülü finalistlerindendir. “Uluslararası Alanda Politika Yayılımı ve Türkiye’deki Teknoloji Politikalarının Gelişimi” adlı bir kitabı; “Teknoloji Transfer Ofisleri” adlı kitapta da editörlük ve bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

orkun başkan

       Orkun BAŞKAN

 ARİNKOM TTO Yönetici Yrd.

 orkunbaskan@anadolu.edu.tr  orkunbaskan@eskisehir.edu.tr

Lisans eğitimini 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Lisansüstü eğitimini 2008 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümlerinde tamamlamıştır. Orkun Başkan 2012 yılından bu yana Teknoloji Transferi ekosisteminde yer almaktadır, öncesinde çeşitli özel sektör kurumlarında Danışman, Endüstri Mühendisi ve Yönetici pozisyonlarında 5 yıldan fazla süre çalışmıştır. ARİNKOM TTO’da Teknoloji Transferi Grup Yöneticisi olarak ÜSİ faaliyetleri, Patentlerin Korunması ve Ticarileşmesi ve Girişimcilik faaliyetlerinden sorumlu yöneticidir. Ayrıca kurumda ARİNKOM TTO Yönetici yardımcılığı görevindedir. Yazılım, Biyoteknoloji, üretim verimliliği gibi konulara odaklıdır. Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Fikri Mülkiyet Değerlendirme Kurulları üyesidir. Anadolu Üniversitesi Girişimcilik Eğitim Araştırma Birimi Üyesidir.