Bizi takip edin
Diller tr en

Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi


detto

İletişim Bilgileri

Dokuz Eylül Üniversitesi İnciraltı Yerleşkesi, Balçova 35340, İzmir, Türkiye

Telefon: 0232 412 80 00

detto@deu.edu.tr

https://detto.depark.com

Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO), bilginin ve yeniliğin üretilip toplumun faydasına yönelik ticarileşebilir teknolojik ürün ve hizmete dönüştürülmesine, etkin bir Üniversite-Sanayi işbirliği mekanizmasının oluşturulmasına ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik olarak AR-GE, yenilik, girişimcilik ve ticarileşme alanlarında faaliyet göstermek üzere 2014 yılında kurulmuştur.

DETTO’nun vizyonu; teknoloji ve bilgi transferine yönelik proje ve bilgi üretim değerlerini arttırmak doğrultusunda Dokuz Eylül Üniversitesi vizyonuna ve araştırma politikalarına uygun olarak yüksek paylaşımlı bilgi/teknoloji üretimi ve teknoloji geliştirme ekosistemini desteklemektir.

DETTO’nun misyonu; Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi bilgi ve teknoloji transfer faaliyetlerini, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi faaliyetlerine entegre eden bir köprü görevi görmek, Dokuz Eylül Üniversitesi, kamu ve sanayi arasında teknoloji/bilgi transferinin artarak gelişimi yönünde fayda üretilmesini sağlamaktır.

doc dr istemi berk

Doç. Dr. İstemi Berk

Koordinatör

istemi.berk@deu.edu.tr

Doç. Dr. İstemi Berk lisans eğitimini ODTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi Finans Ekonomisi bölümünde yüksek lisans ve Köln Üniversitesi Enerji Ekonomisi alanında doktora dereceleri almıştır. Ekim 2015’ten beri Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İktisat bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan İstemi Berk 29 Mayıs 2020 tarihinde mikroiktisat alanında doçentlik ünvanı almaya hak kazanmıştır. Enerji ekonomisi, enerji piyasaları, sürdürülebilir ekonomik büyüme, sanayide enerji verimliliği gibi alanlarda uluslararası ve ulusal bir çok yayını ve proje çalışmaları bulunan Doç. Dr. İstemi Berk, Temmuz 2022’den beri Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO) Koordinatörü olarak görev almaktadır.