Bizi takip edin
Diller tr en

NetRD Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon A.Ş.


netrd-orion

İletişim Bilgileri

Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı. A Blok No: 11A/30 34912 Pendik – İstanbul

Telefon: 0216522 52 32

info@orioninc.com

https://www.orioninc.com/

 

Orion Innovation Türkiye, merkezi Edison, New Jersey'de olan Orion Innovation Group'un Türkiye ofisidir. Orion Innovation; Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Latin Amerika'da 13 farklı ülkede 6000'den fazla çalışanı olan lider bir dijital dönüşüm ve ürün geliştirme hizmetleri şirketidir. 25 seneden fazla süredir Fortune 500 müşterilerine mühendislik, dijital strateji ve deneyim tasarımı üzerine çalışmakta ve Telekom'dan Finansal teknolojilere, IoT'den Spor, Otomotiv, Sağlık ve Medya endüstrilerine Ar-Ge çözümleri sağlamaktadır. Orion Innovation ailesine katılmadan önce 40 yıldan fazla Netaş şirketininin Uluslararası Ar-Ge İş birimi olarak devam eden Orion Innovation Türkiye, 2018 yılında NetRD Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon A.Ş. adıyla ayrıca şirketleşmiş ve 2021 yılı itibariyle Orion Innovation ailesinin bir parçası olmuştur. Türkiye'nin en büyük ve köklü ArGe Merkezlerinden biri olan ve Türkiye'ye binlerce yazılım ve telekom mühendisi yetiştirmiş olan Orion Innovation Türkiye, defalarca yazılım dalında Hizmet İhracatı şampiyonlukları ve dereceleri elde etmiştir. Mühendislerinin uzun yıllardır geliştirdiği ürünler dünyada 80'den fazla ülkede binlerce telekom operatöründe kullanılmakta olup, dünyadaki telekom altyapısında önemli bir yer tutmaktadır. Çeşitli sektörlere yönelik olarak, dünya çapında çok sayıda müşterisi için Yazılım Geliştirme, Test, DevOps, Bulut operasyonları gibi yetkinlikleriyle yüksek teknolojili Ar-Ge çözümleri geliştiren Orion Innovation Türkiye, backend teknolojilerinden, front end teknolojilerine, gömülü sistem yazılımlarından, mobil ve web uygulamalarına kadar yazılımın pek çok alanında kaliteli çözümler sunmaktadır.

burak şalk

Burak ŞALK

Orion Innovation Türkiye Genel Müdürü

burak.salk@orioninc.com

Kariyerine yazılım mühendisi olarak Netaş Uluslararası Ar-Ge'sinde 1998 yılında başlayan Burak Şalk; uzun yıllar çok uluslu Ar-Ge projelerinde yazılımcılık, yazılım mimarlığı ve yöneticilik yapmıştır ve Türkiye'ye yabancı yüksek teknoloji şirketlerinden teknoloji transferleri sağlanması ve yüzlerce Türk mühendisinin Türk Ar-Ge ve teknoloji ekosistemine kazandırılmasında önemli roller üstlenmiştir. 2016 yılında liderlik etmeye başladığı Netaş Uluslararası Ar-Ge iş biriminin NetRD adı altında ayrıca şirketleşmesiyle ve Mart 2021 itibari ile Amerikan Orion Innovation şirketine katılmasıyla birlikte halen Orion Innovation Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Bu görevi kapsamında Türk mühendislerinin uluslararası yüksek teknoloji şirketlerine Türkiye'den Ar-Ge çözümleri geliştirmesine öncülük etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden lisans, Türk Eğitim Vakfı ve British Council ortaklaşa bursu ile okuduğu İngiltere Imperial College'dan Telekomünikasyon ve Sinyal İşleme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir
 
meltem güner

Meltem GÜNER

Orion Innovation Türkiye Ar-Ge Stratejileri ve İnovasyon Direktörü

meltem.guner@orioninc.com

1997 yılında lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünden almıştır. 1998-2007 yılları arasında farklı sektörlerdeki firmalarda Ar-Ge proje mühendisi olarak çalıştıktan sonra, 2007 yılında Netaş’a katılmıştır. Netaş’ta 2019 yılına kadar Uluslararası Ar-Ge biriminde proje ve program yöneticiliği görevlerinde bulunmuş, aynı yıl bu birim NetRD adıyla şirketleşmiş ve Netaş şirketler grubu altında çalışmaları devam etmiş, 2021 yılında Orion Innovation bünyesine katılmasıyla Program Yönetim Ofisi ve Ar-Ge Stratejileri/İnovasyon ekibinin liderliğini üstlenmiştir. Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak derecesine sahip olup, kariyeri boyunca pek çok uluslararası yüksek teknolojili yazılım projelerini yönetmiş, bu projelerde süreç iyileştirme, yüksek kalite ve müşteri memnuniyeti, verimliliğin artırılması alanlarında çalışmalar yapmıştır.